تندیس زهرا نعمتی ساخته می‌شود

منتشر شده در صفحه | شماره

بانوی افتخارآفرین ورزش ایران صبح دیروز با استقبال پرشور مردم وارد کرمان شد
تندیس زهرا نعمتی
ساخته می‌شود

زهرا نعمتی، بانوی افتخارآفرین ورزش ایران و کرمان صبح دیروز وارد کرمان شد و مورد استقبال مردم و مسئولان کرمان قرار گرفت.
علیرضا رزم حسینی دیروز در آیین تجلیل از زهرا نعمتی، بانوی افتخارآفرین ورزش ایران و کرمان در محل استانداری کرمان گفت: جای شکر دارد که در استان کرمان فرزندان ارزشمندی حضور دارند که در صحنه های ملی و بین المللی می توانند افتخار آفرینی کنند. استاندار کرمان در ادامه گفت: افتخار آفرینی این امر تنها مربوط به ورزش نیست و درسایر عرصه ها از جمله عرصه علمی نیز همین گونه است. باید به مردم شریف کرمان تبریک گفت که از این آب و خاک چنین فرزندانی پرورش می یابند که مایه افتخار کشور هستند. وی با حضور همراه با حجاب و پوشش اسلامی زهرا نعمتی در عرصه های مختلف جهانی اشاره کرد و ادامه داد: این بانوی افتخار آفرین با حجاب اسلامی خود توانستند ثابت کنند که یک بانوی محجبه نیز می تواند در عرصه های مختلف حضور یابد و موفق باشد. رزم حسینی گفت: این ورزشکار ارزشمند با آسیبی که دارد، مقابله و ثابت کرد که می شود با وجود آسیب های جسمانی، در صحنه حضور یافت و افتخار آفرین شد. وی تاکید کرد: جای تبریک دارد که برای اولین بار در تاریخ ایران یک ورزشکار معلول از افراد سالم در المپیک پیشی گرفته است . نماینده عالی دولت در استان کرمان در ادامه سخنان خود گفت: توجه ویژه ای در سند ورزش استان کرمان که حدود 9 ماه قبل در استان کرمان به اجرا درآمده است به عدالت ورزشی شده و امکانات ورزشی بخصوص برای معلولین فراهم گردیده. وی با اشاره به اینکه درحد بضاعت استان از ایشان حمایت خواهیم کرد، بیان کرد: در موزه شهر کرمان که دی ماه سال جاری افتتاح خواهد شد، از تندیس «زهرا نعمتی» رونمایی خواهیم کرد تا در کنار عطا احمدی و دیگر چهره‌های استان به یادگار باقی بماند و همه کسانی که از این موزه بازدید می‌کنند این شخصیت‌های پرافتخار را بشناسند. استاندار کرمان اعلام کرد برای حمایت از خانم نعمتی در بحث مسکن تلاش می کنیم و هرکاری در این زمینه بتوانیم انجام می دهیم. همچنین از شورای شهر کرمان درخواست کرد، میدان یا خیابان مناسبی به نام «زهرا نعمتی» نامگذاری شود.
زهرا نعمتی موجب افتخار کرمانی هاست
در این مراسم توسط اداره کل ورزش و جوانان استان کرمان یک دستگاه خودرو پژو پارس به خانم نعمتی اهداء شد. همچنین از سوی استاندار کرمان به ورزشکاران جانباز و معلولی که موفق به کسب سهمیه شده اند، از جمله پیمان نصیری 15 سکه طلا، و به رهام شهابی، صادق رحیمی، سمیه عباسپور و محمدرضا مهنی نسب هر کدام پنج سکه طلا اهدا شد. مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان گفت: وظیفه داریم به عنوان مردم و مسئولان کرمان از این ورزشکاران که تمام تلاش خود را به کار بده اند تا به افتخار آفرینی برسند، تقدیر به عمل آوریم. محمود محمودی نیا افزود: طبق فرموده مقام معظم رهبری، ورزشکاران سفیران جمهوری اسلامی هستند و خانم زهرا نعمتی یکی از این ورزشکارانند که موجب کسب اعتبار برای ایران شده و موجب افتخار کرمانی ها هستند. وی اظهار کرد: وقتی خانم نعمتی به عنوان یک بانوی مسلمان باحجاب به عنوان سفیر صلح یونسکو مطرح می شود، یک اعتبار و افتخار بزرگ برای کشور است که با صرف میلیاردها تومان نیز شاید نتوان به این اعتبار رسید.
زهرا نعمتی یک الگوی جهانی است
فاطمه سادات حسینی مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کرمان گفت: زهرا نعمتی یک پدیده تاریخی و یک الگوی جهانی است که با وجود آسیب های جسمانی توانستند در حوزه ملی و بین المللی افتخارآفرینی کند. این بانوی ورزشکار با حفظ حجاب و جایگاه یک زن مسلمان توانسته است این افتخارات را کسب کند. تاکید کرد: خانم نعمتی به عنوان یک الگو برای زنان و مردان است که با عزم راسخ و پشتکار خود توانستند ثابت کنند که برای رسیدن به اهداف و آرمان های مقدس هیچ کس و هیچ چیز نمی تواند مانع باشد .همه نهادها و بخش های خصوصی باید از خانم نعمتی حمایت کنند تا در المپیک و پارالمپیک برای کشور افتخار آفرینی کنند. مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کرمان ادامه داد: بانوان ثابت کرده اند با تلاش و همت خود می توانند مایه عزت نظام و انقلاب باشند.


نوشته های مرتبط


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «کاغذ وطن» بیشتر بدانید :

برخی از نویسندگان

برخی از مقالات

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 20
  • امروز: 26
  • دیروز: 146
  • هفته: 1,065
  • ماه: 4,662
  • سال: 37,658