توقف ساخت‌و‌سازهای غیرقانونی در مصلی جیرفت

منتشر شده در صفحه صفحه نخست | شماره 693

توقف ساخت‌و‌سازهای غیرقانونی در مصلی جیرفت

«معناصری» عضو شورای شهر جیرفت از مصوبه شورا جهت جلوگیری از ادامه ساخت‌و‌سازهای غیرقانونی در مصلی جیرفت خبر داد.

“محمود معناصری” در گفت‌وگو با ایسنا با بیان این مطلب که مصلی جیرفت تنها زمین و مکان آبرومند مذهبی و فرهنگی است که افق چندین ساله در آن دیده شده است گفت: متاسفانه مدتی است که در قسمت‌هایی از زمین مصلی شهر جیرفت کاراقتصادی و تجاری انجام شده است که این گونه اقدامات با نام و جایگاه مصلی مغایرت دارد.

وی با اشاره به آغاز ساخت و سازهای غیر قانونی (سقف سبک) در ضلع جنوب غربی مصلی اظهار کرد: اخیرا شاهد احداث سازه ای غیرفنی، غیراصولی و غیرقانونی مقابل درب خروجی مصلی هستیم که با توجه به اینکه در سطح شهر به احدی اجازه ساخت و ساز با این شیوه داده نمی شود با واکنش های مردمی روبرو هستیم.

معاون اسبق عمرانی فرمانداری جیرفت با بیان اینکه اعضای شورای اسلامی شهر جهت حفظ قداست و احترام به جایگاه مصلی و نماز جمعه بارها بصورت شفاهی و محترمانه تذکرات لازم را برای جلوگیری از این ساخت و ساز غیرقانونی دادند، اظهار کرد: متاسفانه از طرف متولیان امر تاکنون هیچ توجهی به این موضوع مهم که جان مردم را در مراسمات سنگین به خطر می اندازد، نشده است.

معناصری از مصوبه اخیر شورای شهر و ابلاغ به شهرداری جیرفت جهت جلوگیری از ادامه کار و اجرای قانون خبر داد و افزود: در پاسخ به مطالبه افکار عمومی و نگاه عادلانه شهرداری به اجرای قانون، شورای شهر مجبور شد، آخرین جلسه مصوبه‌ای قانونی به شماره ۱۰۸ و با امضای تمام اعضای شورای شهر جیرفت مصوب شده که شهرداری جیرفت را موظف نمود هر چه سریعتر و بدون تعلل نسبت به اجرای قانون اقدام کنند.

شهردار اسبق جیرفت از ساخت و سازهای غیر اصولی به عنوان یک فاجعه یاد کرد که اعتراضات  شهروندان را به همراه دارد و گفت: انتظار افکار عمومی از شهرداری این است که هرچه سریعتر جلوی اقدام غیرقانونی در مصلی جیرفت را بگیرد تاموجبات تاثر و نگرانی مردم را بیش از این فراهم نکند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «کاغذ وطن» بیشتر بدانید :

برخی از نویسندگان

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 0
  • امروز: 69
  • دیروز: 99
  • هفته: 891
  • ماه: 4,637
  • سال: 38,523