وضع «بسیار نگران‌کننده» کرونا در کرمان

منتشر شده در صفحه صفحه نخست | شماره 1024

 وضع «بسیار نگران‌کننده» 

کرونا در کرمان

استاندار کرمان وضعیت کرونا در این استان را بسیار نگران کننده خواند و از انجام مکاتبه مجدد با رئیس‌جمهوری و وزیر بهداشت برای تامین مسائل مالی کمک به تجهیزات و اختصاص واکسن افراد بالای ۵۰ سال خبر‌داد.

علی زینی‌وند در نشست ستاد استانی کرونا افزود:مطالبه جدی استان از وزارت بهداشت اختصاص واکسن با اولویت جنوب و شرق استان کرمان است زیرا استان در اوج شرایط بیماری قرار دارد.

استاندار کرمان با تاکید بر ضرورت رعایت محدودیت‌های کرونایی اظهارداشت:‌بازرسی‌ها باید به صورت جدی انجام شود؛ میزان بستری و مرگ و‌میر بشدت بالاست و غیر از برخی اجازه‌ها که داده می‌شود هیچ محدودیتی را کم نمی‌کنیم.

او با اشاره به جدیت ممنوعیت‌های تردد‌ بین استانی مخصوصا از استان‌های پرخطر به کرمان اظهار‌کرد:به طور جدی محدودیت‌های تردد را ادامه می‌دهیم،پرترددترین محور مراودات فامیلی ما از ایرانشهر به ریگان است که با افزایش مرگ‌ومیر مردم برای شرکت در مراسم ختم به شهرستان‌های دیگر می‌روند و همین سیر صعودی را تشدید می‌کند.

زینی‌وند خطاب به سازمان‌های بیمه نیز خواست به طور جدی‌تر پای کار بیایند و پرداخت‌ها را به موقع داشته باشند و گفت: در بحث دارو نباید اصلا کمبود داشته باشیم،همچنین اگر در این زمینه به مشکلی برخوردیم شرکت‌ها در راستای مسئولیت اجتماعی تکلیف خود را انجام دهند.

او ادامه داد: تردد در ییلاقات را جدی بگیریم و آنها را محدود و کنترل کنیم،اگر خانه خودشان هم هست اجازه ورود به آن محدوده را ندهیم،در صورت مشاهده افزایش تجمع‌ها و تردد در هفت باغ علوی به ویلاها کنترل‌ها بیشتر و مرزهای ورودی استان بشدت کنترل شود.

برخی فرمانداران پای کار نیستند

استاندار‌کرمان در ادامه با بیان اینکه برخی از فرمانداران آنطور که باید در بحث کرونا پای کار نیستند تاکید کرد:‌کوتاهی در بحث کرونا از هیچ دستگاهی پذیرفته نیست ما موردهایی را می‌دانیم که اگر مجدد تکرار شود، اسم می برم و بشدت برخورد خواهیم کرد.

هشدار سیلاب را جدی بگیریم

زینی‌وند در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سیل روز جمعه در نقاطی از استان تصریح‌کرد:یک هفته از هر رسانه در اختیار هشدار سیل می دهیم و وضعیت سیل کاملا قابل پیش بینی بود؛ از مردم خواهش می‌کنیم به هشدارها توجه کنند.

او افزود:دستور اکیده داده ایم پل‌ها و موانعی که در بستر مسیل‌ها و رودخانه‌های فصلی زده شده‌اند تخریب شوند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «کاغذ وطن» بیشتر بدانید :

برخی از نویسندگان

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 40
  • امروز: 21
  • دیروز: 204
  • هفته: 969
  • ماه: 4,305
  • سال: 34,226