حرکت بورس به سوی کانال ۱.۵ میلیون واحدی

منتشر شده در صفحه صفحه نخست | شماره 1043

حرکت بورس به سوی کانال ۱.۵ میلیون واحدی

رشد ۳۰ هزار پله‌ای شاخص

شاخص کل در بازار بورس (چهارشنبه، ۲۰ مرداد ماه) ۳۰ هزار و ۷۷۸ واحد رشد داشت که در نهایت این شاخص به رقم یک میلیون و ۴۸۴ هزار واحد رسید.

به گزارش ایرنا، در معاملات روز چهارشنبه بیش از ۱۱ میلیارد و ۱۴۷ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۹۸ هزار و ۸۱۰ میلیارد ریال داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل (هم‌وزن) با چهار هزار و ۱۶۲ واحد افزایش به ۴۲۲ هزار و ۳۳۱ واحد و شاخص قیمت (هم‌وزن) با دو هزار و ۶۳۰  واحد رشد به ۲۶۶ هزار و ۸۳۲ واحد رسید.

شاخص بازار اول ۲۴ هزار و ۱۷۲ واحد و شاخص بازار دوم ۵۶ هزار و ۹۴۲ واحد رشد داشتند.علاوه بر این در بین همه نمادها، نماد صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس (فارس) با سه هزار و ۹۱۹ واحد، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با سه هزار و ۵۶۴ واحد، شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) با دو هزار و ۳۲۶ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با دو هزار و ۱۳۵ واحد، گروه صنعتی و معدنی گل گهر (کگل) با یک هزار و ۵۳۹ واحد، پتروشیمی پارس (پارس) با یک هزار و ۴۹۴ واحد، نفت و گاز پتروشیمی تامین (تاپیکو) با یک هزار و ۴۳۶ واحد، شرکت سرمایه گذاری غدیر (وغدیر) با یک هزار و ۲۷۸ واحد و پالایش نفت اصفهان (شپنا) با یک هزار و ۱۵۱ واحد تاثیر مثبت بر شاخص بورس داشتند.

در مقابل گروه صنعتی پاکشو (پاکشو) با ۱۵۴ واحد، فرآوری معدنی اپال کانی پارس (اپال) با ۸۹ واحد، گروه دارویی برکت (برکت) با ۸۹ واحد، معدنی دماوند (کدما) با ۷۸ واحد، شرکت سرمایه گذاری سهام عدالت استان خراسان رضوی (وسرضوی) با ۷۸ واحد، لابراتور داروسازی دکتر عبیدی (دعبید) با ۵۹ واحد، شرکت سرمایه گذاری البرز (والبر) با ۵۴ واحد و خوراک دام پارس (غدام) با ۵۴ واحد تاثیر منفی را بر شاخص بورس داشتند.

برپایه این گزارش، روز چهارشنبه نماد سپید ماکیان (سپید)، شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا)، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد)، لیزینگ کارآفرین (ولکار)، گروه دارویی برکت (برکت)، ملی صنایع مس ایران (فملی) و پالایش نفت اصفهان در نمادهای پُرتراکنش قرار داشتند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «کاغذ وطن» بیشتر بدانید :

برخی از نویسندگان

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 43
  • امروز: 0
  • دیروز: 92
  • هفته: 1,096
  • ماه: 4,551
  • سال: 32,996