۱۲۰ مدرسه پویش دانا در کرمان احداث می‌شود

منتشر شده در صفحه صفحه نخست | شماره 1083

۱۲۰ مدرسه پویش دانا در کرمان احداث می‌شود

استاندار کرمان گفت: اتاق بازرگانی با همکاری آموزش و پرورش، پویش «کرمان دانا» را راه اندازی کرده که قرار است ۱۲۰ مدرسه از این نوع در مناطق محروم استان احداث شود.

علی زینی‌وند در آیین افتتاح مدرسه سپهبد قاسم سلیمانی شهر کشکوئیه افزود:اعتقاد دارم ظرفیت استان کرمان به حدی بالاست که می تواند سالانه ۱۲۰ مدرسه را احداث کند و تحویل جامعه دهد.

او تاکید‌کرد:در زمینه‌های مختلف از جمله مدرسه سازی،در استان کرمان اقدامات خوبی انجام شده امّا با وجود ظرفیت‌های خوبی مانند خیران،وضعیت در تراز و شان استان نیست زیرا می توان با استفاده از این ظرفیت ها، مدرسه سازی در کل کرمان را پوشش داد و به سمت مدرسه سازی به نقاط محروم دیگر کشور هدایت کرد.

استاندار کرمان با بیان اینکه مدرسه سازی مجموعه پهلوان عطا احمدی به عنوان یک الگو و کاری ماندگار در کشور است اظهارداشت: باید هدفگذاری این باشد که پویش کرمان دانا بتواند به عنوان پایه و پایلوت (نمونه) در کشور تبدیل شود؛ در برنامه ۱۰ ساله با نوسازی و بازسازی همه مدارس کرمان به مناطق محروم دیگر در اقصی نقاط کشور برود و با مدرسه سازی، سرانه آموزش در مناطق محروم به سطح استاندارد جهانی برسد.

او با بیان اینکه آموزش در مدارس و دانشگاه‌ها به صورت صرفا آموزش محور برای زندگی بهتر جوابگو نیست ادامه داد: باید دسته جدید همراه با مهارت آموزی و کارآفرینی در آموزش مدارس و دانشگاه ها تعریف شود.

زینی‌وند به مشکل تعطیلی دانشگاه پیام نور کشکوییه اشاره کرد و گفت: باید فرماندار رفسنجان از خارج کردن تجهیزات این مکان که توسط خیران خریداری شده، ممانعت کند و اگر متقاضی دانشجو دارد از آن بهره برداری به عمل آید در غیر این صورت از دانشگاه در مهارت آموزی استفاده شود.

او به روحیات عشایری شهید سردار سلیمانی اشاره کرد و افزود:اگر بخواهیم انعکاسی از روحیات عشایر را مشاهده کنیم در وجود شهید سردار سلیمانی می‌توان آنها را پیدا کرد،خصوصیاتی اعم از صداقت،مهربانی و مبارزه بحق، شجاعت، مردانگی و رفاقت داشت که در نهاد عشایر موج می زند.

گفتنی است،مدرسه ۹ کلاسه شهید سلیمانی در بخش کشکوئیه از توابع رفسنجان با مساحت ۶ هزار مترمربع و زیربنای یکهزار و ۴۰۰مترمربع با اعتبار ۵۵میلیارد ریال از محل اعتبارات دولتی، کمک خیران و فعالان اقتصادی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی امروز بهره برداری شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «کاغذ وطن» بیشتر بدانید :

برخی از نویسندگان

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 0
  • امروز: 77
  • دیروز: 96
  • هفته: 700
  • ماه: 4,323
  • سال: 38,906