اینترنت باز هم گران می‌شود

منتشر شده در صفحه صفحه نخست | شماره 1197

 اینترنت باز هم گران می‌شود

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از بازنگری تعرفه‌های این حوزه در سال آینده خبر داد و گفت: محدودیت قانونی تغییر تعرفه‌ها برای سال آینده برداشته شده و ما قصد داریم به نحو مناسبی اصلاح تعرفه‌ها را در این بخش انجام دهیم.به گزارش ایسنا، صادق عباسی شاهکوه در کنفرانس ظرفیت شبکه ملی اطلاعات که با رویکرد توسعه شبکه اینترنت ثابت مبتنی بر فیبرنوری، صبح روز گذشته در پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد، با اشاره به مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات برای هدف‌گذاری ایجاد و توسعه شبکه دسترسی فیبرنوری، گفت که این مصوبه در هفته جاری ابلاغ خواهد شد.

وی با اشاره به اهداف تامین دسترسی به ۲۰ میلیون پورت فیبرنوری تا پایان دولت، بیان کرد: مطابق این هدف‌گذاری، اپراتورها موظف هستند که حداکثر در شعاع ۵۰۰ متری کاربر، تجهیزات فیبر را نصب کرده و ظرف مدت ۳۰ روز از زمان تقاضای کاربر، نسبت به سرویس‌دهی اقدام کنند. حداقل سرعت در این سرویس باید ۳۰ مگابیت باشد و در پایان این برنامه ۳ ساله، ۱۰۰ درصد خانوار به این سرعت دسترسی داشته باشند. در همین حال هدف‌گذاری برای ۷۰ درصد کاربران، سرعت بالای ۵۰ مگابیت است؛ برای ۵۰ درصد کاربران سرعت بالای ۱۰۰ مگابیت درنظر گرفته شده و در نهایت اینکه در پایان سال ۱۴۰۱ باید ظرفیت واگذاری اینترنت مبتنی بر فیبرنوری، برای ۱۰ درصد کاربران با سرعت گیگابیت بر ثانیه فراهم شود.

رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با اشاره به بخش‌بندی انجام‌شده متناسب با مناطق جغرافیایی با چگالی جمعیت بالا و پایین و نیز زمان‌بندی متفاوت برای هر منطقه جغرافیایی، گفت: حمایت دولت در این پروژه به سمت مناطقی خواهد بود که درآمدزایی کمتری پیش‌بینی می‌شود و در هشت کلانشهر برنامه‌ای برای حمایت مالی از اپراتورها وجود نخواهد داشت.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «کاغذ وطن» بیشتر بدانید :

برخی از نویسندگان

برخی از مقالات

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 54
  • امروز: 103
  • دیروز: 206
  • هفته: 1,253
  • ماه: 4,344
  • سال: 34,686