کلاس حضوری ۹۰ درصدی در کرمان

منتشر شده در صفحه صفحه نخست | شماره 1202

کلاس حضوری ۹۰ درصدی در کرمان

استاندار کرمان که به بازدید از روند برگزاری حضوری کلاس‌های درس رفته بود می گوید با تشدید نظارت‌ها و نیز ایجاد امکان تعدیل فوری شمار دانش‌آموزان در هر مدرسه در صورت نیاز، خانواده ها نگرانی نداشته باشند.

علی زینی وند که می گوید فرزندان خودش نیز به صورت حضوری در کلاس درس مدرسه و دانشگاه حاضر شده اند در حاشیه بازدید از دبستان دخترانه معرفت یک کرمان در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی درباره شلوغی مدارس گفت: فاصله های اجتماعی در برخی کلاس ها نامناسب بوده است اما با تشدید نظارت‌ها تلاش شده است که مشکلی پیش نیاید.

او افزود: بازگشایی مدارس طی مدت زمان باقی مانده از سال تحصیلی جاری به همین صورت ادامه می یابد اما مدارس استان با تعریف فضاهای جدید آموزشی از ابتدای مهرماه خلوت می‌شوند.

استاندار کرمان تصریح کرد:امکان تفکیک مدارس شلوغ و خلوت را از اکنون نداریم اما جای نگرانی وجود ندارد چون نظارت ها را افزایش داده ایم و ضمن اینکه با وجود مشاهده هرگونه علائم، امکان تعدیل شمار دانش آموزان وجود دارد.

زینی وند در عین حال اظهار داشت: ستاد ملی کرونا تقریبا در چند جلسه مفصل به آموزش حضوری مدارس پرداخت و رییس جمهور دستور دادند که تجارب مدارس در این خصوص اخذ شود.

نماینده عالی دولت در استان کرمان گفت:طبق ارزیابی‌های صورت گرفته، آموزش کاملا مجازی تاثیر بسیاری بر افت تحصیلی ‌دانش آموزان گذاشته بود و بیم آن می رفت که تداوم این خلاء در نظام آموزشی ما بخشی از دانش و بینش دانش آموزان را نیز دچار مشکل کند.

او با بیان اینکه نظرات وزارت بهداشت در این حوزه اخذ و جامعه نیز واکسینه شده است عنوان کرد: ۹۰ درصد کودکان بالای ۱۲ سال ما واکسینه شدند و برای کودکان زیر ۱۲ سال نیز تدابیری را با همکاری اولیا و مربیان اخذ می کنیم که واکسینه شوند.

زینی وند افزود: اول اینکه امروز با توجه به روند شیوع کرونا نگرانی جدی برای اینکه سلامت دانش آموزان به خطر بیفتد، نداریم، ضمن اینکه توصیه کردیم هر دانش آموز با کوچکترین علائم به مدرسه نیاید.

او با بیان اینکه ضدعفونی سرویس حمل و نقل و مدارس انجام می شود تاکید کرد: اما فاصله گذاری با توجه به ساختار فعلی مدارس نامناسب است و کلاس ها خلوت نیست لذا نظارت شدید و دقیقی بر مدارس داریم.

استاندار کرمان خاطرنشان کرد:ستاد کرونای شهرستان‌ها نیز به منظور حفظ سلامت عمومی جامعه در صورت مشاهده کوچکترین علائم کرونا در مدارس،تعدیل تعداد دانش آموزان را در مدارس لحاظ می کند و همان روز نیز در این زمینه تصمیم گیری می شود.

زینی وند درباره اطلاع رسانی‌ها از بازگشایی حضوری مدارس نیز افزود: شاید در گذشته اعلام عمومی به والدین نشده اما بازگشایی مدارس ناگهانی نیست؛ پس از موج‌ اخیر کرونا دستورالعمل ها ابلاغ و مدارس بازگشایی شدند.

او افزود: همچنین مدارس روستایی و عشایری کاملا حضوری بودند که پس از درگیری با موج اُمیکرون اختیارات اقتضایی برای تعطیلی مدارس به استان داده شد و جای نگرانی در این زمینه وجود ندارد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان نیز گفت:در بخش حضوری شدن مدارس در کرمان، دیگر کلاس غیرحضوری به صورت گذشته نداریم و تا به امروز خوشبختانه ۹۰ درصد دانش آموزان ما بر سر کلاس های خود حاضر شده اند.

به گفته رضا رضایی فیلم مربوط به کلاس درس مدرسه نیز برای مابقی غایبان در شبکه شاد قرار می گیرد و دانش آموز می‌توانند از آن استفاده کنند.

او افزود: پیش از این نیز مدارس عشایری، کم جمعیت و مدارس شلوغ ما باز بودند اما آموزش به صورت ترکیبی بود که از روز گذشته به صورت کاملا حضوری شده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «کاغذ وطن» بیشتر بدانید :

برخی از نویسندگان

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 54
  • امروز: 103
  • دیروز: 206
  • هفته: 1,253
  • ماه: 4,344
  • سال: 34,686