مرکز ناباروری پیشرفته در بم راه‌اندازی می‌شود

منتشر شده در صفحه صفحه نخست | شماره 1254

مرکز ناباروری پیشرفته در بم راه‌اندازی می‌شود

سکینه خدیش-سرپرست فرمانداری بم از از راه‌اندازی مرکز درمان ناباروری پیشرفته در این شهرستان خبر داد و گفت:این مرکز با اعتبار ۱۰ میلیارد ریال در محل بیمارستان افلاطونیان بم راه‌اندازی می‌شود. محمد برزنگ در حاشیه نشست هماهنگی مرکز درمان ناباروری در بیمارستان افلاطونیان بم افزود: این مرکز به منظور اجرای سیاست‌های جمعیتی ابلاغی از سوی رهبر معظم انقلاب راه اندازی خواهد شد. او بیان‌کرد:مرکز ناباروری با کمک دکتر عباس افلاطونیان موسس بیمارستان خصوصی افلاطونیان در بم راه‌اندازی خواهد شد.

او با اشاره به پایین بودن نگران کننده رشد جمعیت در کشور ادامه‌داد: ناباروری یک بیماری محسوب و از نظر روحی و روانی بر زوجین تاثیر می‌گذارد و موجب از هم پاشیدگی کانون گرم خانواده می‌شود.

سرپرست فرمانداری بم تاکید‌کرد:راه‌اندازی مرکز درمان ناباروری در بم یک گام مهم با هدف فرزندآوری در بیماران نابارور است که از مراجعه بیماران به شهرهای دیگر و هزینه‌های بالای رفت و آمد جلوگیری خواهد کرد. برزنگ ادامه‌ داد: عملیات اجرایی احداث مرکز درمانی ناباروری در بم با ۷۰۰ مترمربع مساحت در صورت تامین منابع مالی مورد نیاز توسط یکی از بانکها به‌زودی آغاز خواهد شد.

او اظهار داشت:این مرکز در آینده می‌تواند استان‌های همجوار مانند سیستان و بلوچستان و هرمزگان را نیز تحت پوشش خود قرار داده و خدمات ویژه درمان ناباروری را به آن‌ها ارائه دهد. در ادامه رییس بیمارستان افلاطونیان نیز افزود: طرح و نقشه و جانمایی زمین این مرکز ناباروری مشخص شده و زیرمجموعه این بیمارستان است. دکتر علی صدیقی گفت:نقشه‌ها و جانمایی این مرکز به گونه‌ای طراحی شده که دسترسی از بلوار مجاور هم داشته باشد تا با درمان بیماران اورژانسی تداخل نداشته باشد. او ادامه‌‌داد:این مرکز تا زمان احداث فضاهایی مانند آزمایشگاه یا رختشوی‌خانه در آن از مکان‌های موجود در بیمارستان افلاطونیان بهره خواهد برد. او با اشاره به راه‌اندازی یک مرکز ناباروری دیگر در بیمارستان پاستور بم بیان کرد:مراکز ناباروری دارای سطح‌های مختلفی هستند و مرکز ناباروری که در بیمارستان افلاطونیان احداث خواهد شد دارای سطح پیشرفته است که تمام خدمات ناباروری را ارائه می‌دهد. صدیقی گفت:این مرکز،مکمل مرکز ناباروری در بیمارستان پاستور بم است زیرا مرکز ناباروری پاستور خدمات اولیه IUI(آی یو آی )را ارائه می‌دهد و مرکز ناباروی بیمارستان افلاطونیان IVF ( آی وی اف)است که فرد برای انجام خدمات پیشرفته باید به مراکز ناباروری پیشرفته مراجعه کند.

رییس بیمارستان افلاطونیان عنوان‌کرد:با توجه به اینکه بیمه‌ها بخش ناباروری را پوشش داده‌اند مردم به راحتی می‌توانند برای درمان این بیماری به مراکز تخصصی مراجعه کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «کاغذ وطن» بیشتر بدانید :