حمایت مدیرعامل صندوق بازنشستگی مس از سرمایه‌گذاری در منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان

منتشر شده در صفحه صفحه نخست | شماره 1283

حمایت مدیرعامل صندوق بازنشستگی مس از سرمایه‌گذاری در منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان

 مدیرعامل صندوق بازنشستگی مس ضمانت این صندوق برای سرمایه‌گذاری 86 میلیارد تومانی شرکت کانی مس در منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان را مطرح کرد و گفت: بنده سود و بازگشت سرمایه را هم ضمانت خواهم کرد.

آرمان حسنی در دیدار با مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان با ذکر این مطلب که هر صنعتی که در منطقه ویژه اقتصادی راه‌اندازی شود، سودده است، اظهار کرد: سه صنعت ماشین آلات سنگین، روکش لاستیک و کلینیک حائز اهمیت بوده و بازار آن هم شرکت مس است و می‌توان گفت از قبل مشتری آماده است.

او انتقال آب خلیج فارس به رفسنجان و کرمان و عبور آن از جوار منطقه ویژه اقتصادی و اختصاص به این منطقه را از نکات مثبتی دانست که به تامین آب واحدهای تولیدی می‌انجامد و در خصوص برق نیز احداث نیروگاه 300 مگاواتی و 500 مگاواتی را در منطقه ویژه اقتصادی از زیرساخت‌های مهم برشمرد.

حسنی ضمانت صندوق بازنشستگی مس برای سرمایه‌گذاری شرکت کانی مس در منطقه را مطرح کرد و گفت: یک برنامه زمان‌بندی ارائه کنید که بودجه تعریف و خط تولید روکش لاستیک راه‌اندازی شود، ضمن آنکه بنده سود و بازگشت سرمایه را هم ضمانت خواهم کرد.

او صندوق بازنشستگی و شرکت مس را به‌عنوان اعتبار برای منطقه ویژه دانست و افزود: این موضوع در حوزه مسؤولیت‌های اجتماعی رقم خواهد خورد و صنعت روغن ماشین‌آلات سنگین صنعتی‌ست که مشتری دارد و راه‌اندازی آن موجب می‌شود اشتغال زیادی صورت گیرد.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی مس در صحبت‌های خود به وضعیت کشاورزی و تولید پسته شهرستان رفسنجان هم اشاره کرد که با توجه به خشکسالی دچار بحران شده و اظهار کرد: با توجه به آمار بیکاری، سرقت‌ها و سایر معضلات اجتماعی که از محل بیکاری ایجاد می‌شود باید نسبت به ایجاد اشتغال ورود کرد، بنابراین برای راه‌اندازی این طرح از لحاظ مالی نگرانی نداشته باشید و کانی مس با هدف درآمد و منابع پایدار حمایت لازم را خواهد کرد.

بهرامشاهی مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان از استقبال سرمایه‌داران رفسنجان برای سرمایه‌گذاری مشارکتی با مجموعه مس خبر داد و گفت: در بحث نقدینگی می‌توانیم از این پتانسیل استفاده کنیم.

 در این جلسه مقرر شد مبتنی بر نیازهای شرکت ملی صنایع مس ایران و مجتمع مس رفسنجان از جمله روکش لاستیک، روغن و ماشین‌آلات معدنی و… سرمایه‌گذاری با تأمین مالی حدود 86 میلیارد تومان از سوی شرکت کانی مس و حمایت و پشتیبانی و ضمانت صندوق بازنشستگی مس در منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان شکل بگیرد. ضمن آنکه نسبت به خرید روغن تولیدشده برای دستگاه‌های شرکت مس همکاری لازم از سوی شرکت ملی صنایع مس ایران صورت گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «کاغذ وطن» بیشتر بدانید :

برخی از نویسندگان

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 2
  • امروز: 178
  • دیروز: 115
  • هفته: 1,061
  • ماه: 4,400
  • سال: 34,179