سیل بند بخش مرکزی در حال ترمیم است

منتشر شده در صفحه صفحه نخست | شماره 1283

آخرین وضعیت سامانه بارشی فعال شده در جنوب استان کرمان؛ سیل بند بخش مرکزی در حال ترمیم  است

فرماندار شهرستان جیرفت گفت:در بخش اسفندقه، آب نماهای محور عباس‌آباد به شهرستان ارزوئیه مسدود شده است که راهداری برای بازگشایی مسیرها اعزام شده‌اند همچنین در نقاط حادثه خیز دستگاه‌ها در حال انجام کار هستند.

احمد بلند نظر در خصوص آخرین وضعیت سامانه بارشی فعال شده در جنوب استان و شهرستان جیرفت گفت: این سامانه در نقاط مختلف شهرستان جیرفت در روزهای گذشته مشکلاتی را ایجاد‌کرد که با حضور به موقع راهداری،بخشداری‌ها و دهیاری‌ها مسیرها باز شدند و جاهایی که سیل ایجاد شده بود مورد بررسی و سرکشی قرار گرفت.

فرماندار شهرستان جیرفت با بیان اینکه در حوزه بخش مرکزی، سیل بند در حال ترمیم است و مسیری که دچار آبگرفتگی شده، باز شده است،ادامه‌داد: در بخش اسماعیلیه از دیروز عصر طوفان و گرد و غبار داشته‌ایم و این امر موجب خسارت به محصول باغداران شده است که میزان خسارت در حال ارزیابی است.

او بیان کرد: در بخش اسفندقه، آب نماهای محور عباس آباد به شهرستان ارزوئیه مسدود شده است که راهداری برای بازگشایی مسیرها اعزام شده اند و در بخش جبالبارز چند روستا دچار آسیب شده اند؛ همچنین روستاهای رمون، بحرآسمان و سراب مسدود شده اند که با انجام برخی اقدامات، مردم در روستای رمون که جمعیت پنج هزار نفر دارد، می‌توانند عبور و مرور کنند.

بلند نظر با اشاره به اینکه در حوزه بحر آسمان، جاده کوهستانی است که در حال بازگشایی مسیر هستیم و در نقاط حادثه خیز دستگاه‌ها در حال انجام کار هستند، اظهار کرد: در حال حاضر مشکل خاصی نداریم و روستاهایی که مشکل دارند به دلیل کوهستانی بودن منطقه است. 

او افزود روستای رمون از توابع بخش ساردوئیه دو مسیر ارتباطی دارد که یکی از مسیر‌ها تا اطلاع ثانوی مسدود است و مسیر ارتباطی دیگر قابلیت تردد دارد.

فرماندار شهرستان جیرفت با بیان اینکه بارش باران تا عصر جمعه ادامه دارد و نیروها در حال پیگیری و بازگشایی هستند، تصریح کرد: توصیه مان به مردم این است که با توجه به اینکه طوفان شروع شده است، در مسیر رودخانه‌ها و مسیل‌ها قرار نگیرند؛ چرا که ممکن است در بالا دست دچار سیل شوند؛ همچنین کشاورزان نسبت به برداشت محصول خرما اقدام کنند چرا که وقوع طوفان و گرد و غبار به محصولات آنها ضرر و خسارت می‌رساند.

او با اشاره به اینکه در حال حاضر وظیفه ما این است که راه‌ها و شریان‌های اصلی را در زمینه سیل باز نگه داریم تا بتوانیم امداد رسانی کنیم، خاطرنشان کرد: مردم از انجام سفرهای غیر‌ضرور پرهیز کنند و با توجه به وقوع ریزگردها و طوفان توصیه می‌کنیم که افراد مسن، میانسال، خردسالان و افراد دارای بیماری زمینه‌ای از منزل خارج نشوند تا این مشکل در روزهای آینده برطرف شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «کاغذ وطن» بیشتر بدانید :

برخی از نویسندگان

برخی از مقالات

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 2
  • امروز: 43
  • دیروز: 204
  • هفته: 991
  • ماه: 4,327
  • سال: 34,248