فرماندار نرماشیر: بحران آب نرماشیر در حال رفع شدن است

منتشر شده در صفحه صفحه نخست | شماره 1321

فرماندار نرماشیر: بحران آب نرماشیر در حال رفع شدن است

 فرماندار نرماشیر  در مراسم بازگشایی مدارس در جمع مسئولان و دانش آموزان این شهرستان گفت: توسعه را فرآیندی تحول بنیادین باورهای فرهنگی، نهادهای اجتماعی، سیاسی و اقتصادی به منظور خلق و متناسب شدن با ظرفیت های جدید و ارتقاء کمی‌و کیفی قابلیت‌ها و توانایی‌های انسانی، آموزشی، اقتصادی و … دانسته اند که نیل به چنین مرتبه‌ای، بیش و پیش از همه،‌ مستلزم تحول فرهنگی و ارزشی جوامع می‌باشد.

حمید طبرسی‌نژاد ادامه داد: مطالعات و تجربیات بین المللی، همگی مبین و مؤید این نکته‌ است که توسعه پایدار و همه جانبه، الزاماً باید از بستر نیروی انسانی بگذرد و پیش شرط توفیق، تثبیت و تداوم هرگونه توسعه و تحولی، سرمایه گذاری در توسعه انسانی به منزله رکن و هسته اصلی و محوری آن می‌باشد.

او افزود: امروز، دانش و دانایی ملی به عنوان رکن اصلی توسعه و نظام آموزشی بشمار می‌آید و جامعه زمانی به اهداف خود دست می‌یابد که از طریق توسعه انسانی مسیر خود را هموار کند، در واقع بنیاد حیات جمعی انسان را تعلیم و تربیت تشکیل می‌دهد و ما «آنگونه زندگی می‌کنیم که تربیت می‌شویم».

طبرسی‌نژاد گفت: از آنجایی که در دنیای معاصر، نهاد آموزش و پرورش مسئولیت تربیت نیروی انسانی در جامعه را بر عهده دارد، بنابراین مهمترین بستر تولید و تربیت نیروی انسانی بشمار می‌آید، که با توجه به نقش و شکل فراگیر امروزی آن، یکی از بنیادهایی است که با جامه عمل پوشاندن به کارکردهای تعریف شده خود، اگر نگوئیم سهامدار اصلی، دست کم یکی از سهامداران عمده این فرآیند به حساب می‌آید.

او توسعه و پیشرفت کشور را در گرو توسعه و پیشرفت آموزش و پرورش دانست و افزود: امر مهم تعلیم و تربیت به‌ عنوان مهمترین ماموریت معلمان، کاری انبیایی بوده که وصف انبیاء، وصف معلمی و تربیتی است.

طبسی نژاد در بخش پایانی صبحت‌های خود با بیان این وعده که بحران آب این شهرستان به همت سپاه در حال رفع شدن بوده و این خدمت سپاه بزرگترین نعمت برای اهالی ولایتمدار این خطه است خاطرنشان کرد: بزرگترین طرحی که در حال حاضر انجام می‌شود جهاد آبرسانی توسط سپاه است که در ۵ روستای این شهرستان در حال تکمیل و تجهیز می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «کاغذ وطن» بیشتر بدانید :

برخی از نویسندگان

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 11
  • امروز: 11
  • دیروز: 139
  • هفته: 833
  • ماه: 4,202
  • سال: 33,583