امام جمعه رودبار جنوب: ۱۰ هزار نفر در رودبار جنوب از تحصیل بازمانده‌اند

منتشر شده در صفحه صفحه نخست | شماره 1323

امام جمعه رودبار جنوب: ۱۰ هزار نفر در رودبار جنوب از تحصیل بازمانده‌اند

امام جمعه رودبار جنوب با اشاره به اینکه ۱۰ هزار بازمانده از تحصیل در رودبار جنوب وجود دارد، گفت: تحصیلات عالی حوزوی و دانشگاهی در این منطقه اندک است و این مهم یکی از چالش های رودبار جنوب است.

حجت الاسلام اکبر افشارمنش در ششمین جلسه تدوین سند راهبردی  اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان با بیان اینکه رودبار جنوب فرصت ها و تهدیدات فرهنگی زیادی دارد که بررسی در این خصوص می تواند موثر باشد، افزود: مردمان جنوب کرمان با روحیه جوانمردی و آداب و رسوم مختلفی در این منطقه زندگی می کنند که باید در این طرح از تمام این ظرفیت ها یاد شود.

او با تاکید بر اینکه باید برای رفع چالش های فرهنگی برنامه ریزی شود، تصریح کرد: تحصیلات عالی حوزوی و دانشگاهی در این منطقه اندک است و این مهم یکی از چالش های رودبار جنوب است.

افشارمنش با اشاره به اینکه شهرستان رودبار جنوب تنها یک دانشگاه پیام نور دارد، اظهار کرد: به هر میزان که تحصیلات دانشگاهی بالا برود قطعا چالش ها کمتر می شود.

امام جمعه رودبار جنوب گفت: متاسفانه در حال حاضر در سطح شهرستان ۱۰ هزار نفر بازمانده از تحصیل وجود دارد که این مهم چالش بزرگی برای منطقه است.

او یکی دیگر از چالش های رودبار جنوب را ازدواج های تحمیلی برشمرد و افزود: هنرمندان این منطقه ظرفیت بسیار خوبی برای رفع چالش ها هستند که باید از ظرفیت آن‌ها استفاده شود.

افشارمنش تاکید کرد: صدا و سیمای جنوب کرمان باید مستقل شود تا برنامه هایی با گویش های اصیل منطقه تولید و پخش شود.

رئیس شورای فرهنگ عمومی رودبار جنوب با اشاره به اینکه روحیه کار و تلاش در این شهرستان بسیار زیاد است، اظهار کرد: نخبگان زیادی از این منطقه در سراسر کشور در حال خدمت هستند که می توان برای رفع چالش ها از ظرفیت آنها نیز استفاده کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «کاغذ وطن» بیشتر بدانید :

برخی از نویسندگان

برخی از مقالات

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 40
  • امروز: 21
  • دیروز: 204
  • هفته: 969
  • ماه: 4,305
  • سال: 34,226