با حضور رئیس دانشگاه آزاد کشور؛ سرای نوآوری فولاد و صنایع وابسته در گل گهر سیرجان کلنگ‌زنی شد

منتشر شده در صفحه صفحه نخست | شماره 1482

با حضور رئیس دانشگاه آزاد کشور؛ سرای نوآوری فولاد و صنایع وابسته در گل گهر سیرجان کلنگ‌زنی شد

با حضور رئیس دانشگاه آزاد کشور سرای نوآوری فولاد، زنجیره تأمین و صنایع وابسته به دانشگاه آزاد واحد سیرجان در مجتمع شرکت‌صنعتی و معدنی گل‌گهر سیرجان کلنگ‌زنی شد.

عملیات ساخت کارگاه مهندسی معکوس و سرای نوآوری فولاد، زنجیره تأمین و صنایع وابسته دانشگاه آزاد اسلامی واحد سیرجان با حضور محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمان در مجتمع شرکت صنعتی و معدنی گل‌گهر سیرجان آغاز شد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در این مراسم با بیان اینکه دانشگاه باید به جامعه و زیست‌بوم متصل باشد، گفت: انطباق دانشگاه با زیست بوم صرفاً با ارائه رشته‌های متناسب شهرها صورت نمی‌گیرد، بلکه زیست‌بوم باید در روش‌ها، رشته‌ها و فناوری‌ها از حضور دانشگاه بهره‌مند و منتفع شود و برای این اتفاق، به محیط‌های همجوار صنعت نیاز داریم.

او به مدل موفق آموزش پزشکی در تربیت دانشجویان اشاره کرد و افزود: دانشکده‌های پزشکی به این دلیل موفق بوده‌اند که همجوار جامعه و در محیطی عملی، دانشجویان را تربیت می‌کردند، اما مدل آموزش مهندسی در دانشگاه‌ها به این شیوه نبوده که دانشجویان بتوانند در کنار اساتید خود در محیط هم‌جوار صنعت، کسب تجربه کنند.

طهرانچی افزود: با حمایت‌های خوب استاندار کرمان و دیگر مسئولان شهری و نگاه بلندی که در صنایع این استان وجود دارد، در کنار انطباق‌پذیری به وجود آمده در دانشگاه آزاد استان کرمان، درک تحول به خوبی رخ داده و امروز شاهد کلنگ‌زنی مجموعه کارگاه مهندسی معکوس و سرای نوآوری فولاد، زنجیره تأمین و صنایع وابسته هستیم. 

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه سرای نوآوری بخشی از دانشگاه است،تصریح‌کرد:همانطور که دانشجویان علوم پزشکی در کنار اساتید خود به بیمارستان می‌آیند، سرای نوآوری نیز جایی است که تابلوی دانشگاه آزاد دردل صنعت قرار می‌گیرد و دانشجویان در محیط عملی آموزش خواهند دید.

طهرانچی خاطرنشان‌کرد: عملکرد سرای نوآوری فولاد، زنجیره تأمین و صنایع وابسته باید به گونه‌ای باشد که افراد علاقمند به تحصیل و یا کسب تجربه در حوزه معدن به عنوان قطب این حوزه به این سرا بیایند.

 فاز نخست این مجموعه قرار است در ۷۵۵۰ مترمربع و طی ۱۸ ماه به بهره‌برداری برسد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «کاغذ وطن» بیشتر بدانید :