مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل شهرداری سیرجان خبر داد: احداث مکانی برای اسکان افراد بی‌سرپناه

منتشر شده در صفحه صفحه نخست | شماره 1341

مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل شهرداری سیرجان خبر داد: احداث مکانی برای اسکان افراد بی‌سرپناه

مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری سیرجان با اشاره به تصمیم شهردار مبنی بر ایجاد مکانی دائمی برای افراد بی‌سرپناه، گفت: این گرمخانه ظرف دو سال آینده احداث می‌شود و در صورت همکاری خیران شهرستان سریع‌تر به بهره‌برداری می‌رسد.

امیر الهیان، با بیان اینکه سال گذشته در یک اقدام جهادی مکانی را برای بانوان بی‌سرپناه در پارک ۱۷ شهریور در نظر گرفتیم و بحث گرمایش، نگهبان و تاسیسات آن را فراهم کردیم، اظهار کرد: سازمان ساماندهی مشاغل شهرداری سیرجان وارد عمل شد و افرادی که معتاد نبودند و تنها مکان نداشتند را در استراحتگاه زمستانی جای داد.

او افزود: این استراحتگاه اوایل زمستان به مدت دو ماه بیش از ۲۰ نفر را اسکان موقت داد، اما درحال‌حاضر با درخواست مالک مبنی بر تخلیه آن دایرنیست. مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری سیرجان خاطرنشان.کرد: این سازمان با همکاری شورای تخصیص زمین، فرمانداری و اداره مسکن و شهرسازی زمینی به متراژ ۱۰ هزار متر مربع را در محدوده شهرک صنعتی سیرجان جانمایی کرده که توسط شهرداری تسطیح شده است. الهیان ادامه داد: مجوز احداث گرمخانه برای شهرداری سیرجان در کمیسیون ماده ۲۶ بهزیستی استان صادر شده است و در صورت اخذ موافقت اصولی از سوی بهزیستی، گرمخانه سیرجان احداث می‌شود.

ساماندهی متکدیان، معتادان و کارتن خواب‌های سطح شهر

او تصریح کرد: در نقشه ساخت این مجموعه، ضمن ساخت سرپناه شبانه برای زنان و مردان بالای ۱۸ سال، زمین ورزشی و سالن‌های کارآفرینی دیده شده است که ظرف دو سال آینده احداث می‌شود و در صورت همکاری خیران شهرستان، سریع‌تر به بهره‌برداری می‌رسد. مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری سیرجان، گفت: شهرداری به افراد بی‌خانمانی که مدرک شناسایی ایرانی داشته باشند، خدمات ارائه می‌دهد؛ البته به اتباع بیگانه نیز با همکاری فرمانداری ویژه سیرجان خدمات‌رسانی می‌شود. الهیان افزود: معتادان به کمپ ماده ۱۶، کارتن‌خواب‌هایی که هیچ مکانی ندارند به گرمخانه، افراد زیر ۱۸ سال به بهزیستی و بچه‌های کار و متکدیان به پلیس امنیت اجتماعی معرفی می‌شوند تا مکان‌هایی برای استراحت آنان در نظر گرفته شود. او با اشاره به تصمیم شهرداری برای اسکان افراد بی‌سرپناه شهر، اظهار کرد: درحال‌حاضر اقامتگاهی موقت برای زنان تدارک دیده می‌شود و اگر سازمان تبلیغات اسلامی همکاری کند در روزهای سرد سال، مکان موقتی برای اسکان زنان بی‌سرپناه شهر تأمین می‌کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «کاغذ وطن» بیشتر بدانید :

برخی از نویسندگان

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 11
  • امروز: 11
  • دیروز: 139
  • هفته: 833
  • ماه: 4,202
  • سال: 33,583