استان کرمان روزانه به ۲۵۰ واحد خون نیاز دارد

منتشر شده در صفحه صفحه نخست | شماره 1467

استان کرمان روزانه به ۲۵۰ واحد خون نیاز دارد

مدیرکل انتقال‌خون استان کرمان گفت: کرمان به‌دلیل وجود هزار و ۵۰۰ بیمار تالاسمی و هموفیلی و درصد بالای تصادفات، روزانه به ۲۰۰ تا ۲۵۰ واحد خون نیاز دارد.

ایرج شکوهی در بازدید حجت‌الاسلام ابراهیم حمیدی کل دادگستری استان کرمان از اداره کل انتقال خون استان اظهارداشت: براساس آیات شریفه قرآن کریم،بهترین مردم کسانی هستند که به دیگران کمک می‌کنند و از این رو اهداکنندگان خون نیز مصداق بهترین مردم هستند زیرا با اهدای خون آنها جان سه بیمار نجات پیدا می‌کند.

او بیان‌کرد: اداره کل انتقال خون استان کرمان در حال حاضر در هر یک از شهرستان‌های سیرجان، رفسنجان، بم و جیرفت یک مرکز و در مرکز استان دو پایگاه انتقال خون دارد و یک مرکز خونگیری نیز در شهرستان کهنوج فعال است.

مدیرکل انتقال‌خون استان کرمان تامین خون سالم و با کیفیت برای بیماران نیازمند به خون را از اولویت‌های اداره کل انتقال خون برشمرد و تصریح کرد: در حال حاضر همکاری اداره کل انتقال خون با ۴۲بیمارستان در سطح استان کرمان ادامه دارد.

او با اشاره به اینکه در استان کرمان به دلیل وجود هزار و ۵۰۰ بیمار تالاسمی و هموفیلی و نیز درصد بالای تصادفات، میزان مصرف خون بالایی دارد، گفت: در استان کرمان روزانه ۲۰۰تا ۲۵۰واحد خون مصرف می‌شود.

جلب مشارکت ۹۷.۶ درصدی مردم در اهدای خون

رئیس کل دادگستری استان کرمان نیز در این بازدید با اشاره به مشارکت ۲.۴ درصدی مردم استان در اهدای خون، اظهارداشت: با توسعه فرهنگ سازی درباره مزایای اهدای خون برای سلامتی فرد و نیز در کمک به نجات جان بیماران نیازمند خون، می‌توان مشارکت ۹۷.۶ درصدی مردم را جلب کرد.

حجت‌الاسلام ابراهیم حمیدی بر جلب کمک خیران به منظور توسعه امکانات کمی مورد نیاز این اداره کل نیز تاکید کرد و افزود: اهدای خون وظیفه‌ای اجتماعی و امری خداپسندانه وخیرخواهانه است که ضمن تامین نیاز خون برای بیماران نیازمند خون و اهدای زندگی به این افراد، در سلامت فرد اهداکننده نیز بسیار تاثیرگذار است.

او اهدای خون را در حقیقت زکات سلامتی دانست و بیان‌کرد: به همه افراد جامعه توصیه می‌شود که در این امر خداپسندانه حضور و همراهی گسترده داشته باشند و بدون شک اجر مشارکت در این امر خیر، نزد خداوند محفوظ خواهد بود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «کاغذ وطن» بیشتر بدانید :

برخی از نویسندگان

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 21
  • امروز: 167
  • دیروز: 115
  • هفته: 1,050
  • ماه: 4,389
  • سال: 34,168