مدیرکل آموزش‌وپرورش استان کرمان خبر داد. کسب رتبه اول جشنواره خوارزمی توسط دانش‌آموزان استان کرمان

منتشر شده در صفحه صفحه نخست | شماره 1612

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان کرمان خبر داد. کسب رتبه اول جشنواره خوارزمی توسط دانش‌آموزان استان کرمان
مدیرکل آموزش‌وپرورش استان کرمان از کسب رتبه اول جشنواره جوان خوارزمی برای هفتمین بار در ۱۰ سال اخیر توسط دانش‌آموزان این استان خبر داد.
رضا رضایی در تشریح این خبر گفت: پنج طرح از استان کرمان، معادل ۲۲ درصد کل طرح‌های کشور، به‌عنوان برگزیده نهایی بیست و پنجمین دوره جشنواره جوان خوارزمی اعلام شده و اداره کل آموزش‌وپرورش استان کرمان مقام اول کشور را برای هفتمین بار در ۱۰ سال اخیر کسب کرده است.
او افزود: در سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۱ در بخش دانش‌آموزی بیست و پنجمین جشنواره جوان خوارزمی استان کرمان ۳۱۰ طرح در سامانه جشنواره ثبت شد که ازاین‌حیث اداره کل استان در جایگاه اول کشور قرار گرفت، از نظر تعداد کل طرح‌ها به ترتیب اداره کل شهر تهران با ۳۰۷ و اداره کل البرز با ۲۸۹ طرح در جایگاه‌های دوم و سوم کشور قرار گرفتند.
مدیرکل آموزش‌وپرورش استان کرمان گفت: در کل کشور تعداد ۲۷۱۷ طرح از استان‌های مختلف ارائه شده که این طرح‌ها در ۱۸ گروه علمی، کشاورزی و منابع طبیعی، مکانیک، برق و الکترونیک، کامپیوتر، فیزیک و نجوم، فناوری نانو، شیمی، مکاترونیک، علوم زیستی و پزشکی، زبان و ادبیات فارسی، علوم‌شناختی، علوم اجتماعی و روان‌شناسی، علوم دینی و قرآن‌پژوهی، هنر، عمران و معماری، ریاضی، سلول‌های بنیادی و هوش مصنوعی به‌صورت غیرحضوری داوری شده‌اند.
او بیان کرد: از تعداد کل طرح‌های استان ۳۲ طرح برای شرکت در مصاحبه (دفاع برخط طرح‌ها) در مرحله کشوری دعوت شدند، در این مرحله از کل کشور تعداد ۱۲۳ طرح به مرحله مصاحبه دعوت شدند که حدود ۲۶ درصد به استان کرمان تعلق داشت.
رضایی گفت: پس از دفاع دانش‌آموزان و بررسی هیئت داوران، ۱۵ طرح از استان به‌عنوان برگزیده کشوری وزارت آموزش‌وپرورش (برگزیده مرحله نیمه‌نهایی) اعلام شد و در این مرحله از کل کشور تعداد ۵۰ طرح برگزیده شدند که ۳۰ درصد به استان کرمان تعلق داشت.
رضایی بیان کرد: طرح‌های برگزیده وزارت آموزش‌وپرورش از ۱۶ استان کشور به این مرحله راه یافته‌اند که از این میان، اداره کل آموزش‌وپرورش استان کرمان با ۳۲ طرح در جایگاه اول کشور و پس از آن شهر تهران با ۱۰ طرح، خراسان رضوی پنج طرح و اصفهان چهار طرح در جایگاه دوم تا چهارم قرار گرفتند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «کاغذ وطن» بیشتر بدانید :

برخی از نویسندگان

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 42
  • امروز: 24
  • دیروز: 204
  • هفته: 972
  • ماه: 4,308
  • سال: 34,229