یارانه کشاورزان با صدور اسناد مالکیت قطع نمی‌شود

منتشر شده در صفحه صفحه نخست | شماره 1694

یارانه کشاورزان با صدور اسناد مالکیت قطع نمی‌شود
مدیرکل ثبت‌اسناد و املاک استان گفت: بخشی از اراضی کشور فاقد سند مالکیت است که ناشی از عدم آگاهی از مزایای حدنگاری است.
سید مهدی هاشمی در نشست با فرماندار و دهیاران شهرستان انار گفت: صدور اسناد مالکیت حدنگار اراضی کشاورزی یک ضرورت انکارناپذیر برای توسعه پایدار و ایجاد امنیت غذایی است و کشاورز با اخذ تسهیلات بانکی برای رشد تولیدات کشاورزی خود اقدام می‌کند.
او افزود: حدنگاری همچنین، مالکیت افراد را تثبیت و از دارایی افراد صیانت می‌کند چرا که سند رسمی مالکیت از جایگاه و اعتباری برخوردار است که هیچ مقامی نمی‌تواند از پذیرش آن استنکاف کند.
هاشمی یکی دیگر از مزایای صدور اسناد مالکیت را توسعه ثبت دیجیتال دانست و گفت: حدنگاری با ایجاد دفتر املاک الکترونیک، زمینه ارائه خدمات الکترونیک در بستر هوش مصنوعی را فراهم کرده و مراجعات حضوری به ادارات را به طور چشمگیری کاهش می‌دهد.
عضو شورای قضایی استان کرمان اظهار کرد: علی‌رغم مزایای پرشمار حدنگاری، بخشی از اراضی به‌ویژه زمین‌های کشاورزی فاقد سند است که ناشی از عدم ترویج فرهنگ ثبت رسمی در جامعه و تصورات غیرواقعی افراد مبنی بر اخذ مالیات و قطع یارانه کشاورزان است.
او افزود: باتوجه‌به اتمام مهلت پنج‌ساله قانون جامع حدنگار برای تعویض اسناد مالکیت دفترچه‌ای، این اسناد به‌نوعی بی‌اعتبارند و دارندگان این اسناد می‌بایست دراسرع‌وقت جهت تعویض اسناد دفترچه‌ای به تک‌برگ اقدام کنند.
محسن صالحی فرماندار انار نیز ضمن تأکید بر لزوم همکاری ادارات متولی زمین با مجموعه ثبت‌اسناد و املاک گفت: رفع تداخلات به‌عنوان مقدمه حدنگاری اراضی کشاورزی، باید با سرعت دنبال شود و نباید زمین کشاورزی داشته باشیم که تعیین تکلیف نشده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «کاغذ وطن» بیشتر بدانید :

برخی از نویسندگان

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 17
  • امروز: 163
  • دیروز: 115
  • هفته: 1,046
  • ماه: 4,385
  • سال: 34,164