فرصت یک‌ماهه تعویض رایگان پلاک‌های آفتا‌ب‌سوخته در کرمان

منتشر شده در صفحه صفحه نخست | شماره 1703

فرصت یک‌ماهه تعویض رایگان پلاک‌های آفتا‌ب‌سوخته در کرمان

رئیس اداره فرهنگ ترافیک پلیس راهور استان کرمان از فرصت یک‌ماهه تعویض رایگان پلاک‌های آفتاب‌سوخته وسایل نقلیه تولیدی سال ۱۳۹۳ در کرمان خبر داد.
سرهنگ حجت پورموسی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمان، با بیان اینکه پلاک وسیله نقلیه، هویت خودروها، وسایل نقلیه سنگین و موتورسیکلت‌ها است اظهار داشت: این پلاک آن‌قدر اهمیت دارد که در ماده ۲ قانون آیین‌نامه رانندگی به موضوع شماره‌گذاری و پلاک و ارکان وسایل نقلیه پرداخته شده و یک ماده‌قانونی بسیار مفصل به آن اختصاص‌داده‌شده است.
وی با بیان اینکه هر راننده وسایل نقلیه به هر نحوی باید پلاک وسیله نقلیه خود را سالم، واضح و خوانا نگه دارد، گفت: بعضی از افراد اعلام می‌کنند که به دلیل اینکه پلاک خودروی آنها مدت‌زمان زیادی در آفتاب بوده پلاک آنها سوخته و سیاه شده است و برخی هم مدعی هستند که به علت شست‌وشو رنگ مشکی آن از بین رفته است.
رئیس اداره فرهنگ ترافیک پلیس راهور استان کرمان با اشاره به اینکه موضوعات مختلفی دراین‌ارتباط وجود دارد، بیان کرد: برخی پلاک خود عمداً و باهدف انجام تخلفات رانندگی دست‌کاری کرده و برخی در هنگام ارتکاب جرم، اقدام به دست‌کاری و یا مخدوش کردن پلاک خودرو یا موتورسیکلت خود می‌کنند.
وی با بیان اینکه قانون به‌شدت با این موارد برخورد کرده و برابر ماده ۷۲۰ قانون مجازات اسلامی از ۶ ماه تا یک سال حبس برای این افراد در نظر گرفته شده است، گفت: در طرح جدید پلیس با پلاک‌های مخدوش و ناخوانا برابر قانون برخورد خواهد شد.
سرهنگ پورموسی با اشاره به اینکه در بررسی همکاران ما اغلب پلاک‌های تولیدی در سال ۱۳۹۳ به علت تغییرات ناشی از کیفیت نامناسب مواد به‌کاررفته در ساخت پلاک دچار تغییر رنگ یا اصطلاحاً آفتاب‌سوختگی شده‌اند، افزود: مالکین وسایل نقلیه تولیدی سال ۱۳۹۳ به علت تغییرات ناشی از کیفیت نامناسب در مواد به‌کاررفته در ساخت پلاک باید به همراه مدارک خود به مراکز تعویض پلاک مراجعه کنند.
وی با بیان اینکه فرایند تعویض فیزیک پلاک آن دسته از پلاک‌های نامرغوب و تغییر رنگ یافته که در سال ۱۳۹۳ تولید و بر روی وسایل نقلیه نصب هستند به‌صورت رایگان انجام می‌شود، ادامه داد: مالکین این وسایل نقلیه یک ماه فرصت دارند که به مراکز تعویض پلاک استان کرمان مراجعه کنند.
رئیس اداره فرهنگ ترافیک پلیس راهور استان کرمان گفت: بقیه وسایل نقلیه‌ای که پلاک آنها مخدوش و یا ناخوانا است باید در اولین فرصت به مراکز تعویض پلاک مراجعه کرده و با پرداخت هزینه‌های مربوطه پلاک خود را تعویض کرده و پلاک مناسب و خوانا دریافت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «کاغذ وطن» بیشتر بدانید :