موافقت مجلس با لغو قانون تغییر ساعت رسمی کشور

منتشر شده در صفحه صفحه نخست | شماره 1198

موافقت مجلس با  لغو قانون تغییر ساعت رسمی کشور

نمایندگان مجلس با کلیات طرح نسخ قانون تغییر ساعت رسمی کشور موافقت کردند. به گزارش تسنیم، نمایندگان در نشست علنی روزگذشته (سه‌شنبه، 24 اسفند) قوه مقننه با 155 رأی موافق، 70 رأی مخالف و 3 رأی ممتنع از مجموع 232 نماینده حاضر در جلسه با کلیات طرح نسخ قانون تغییر ساعت رسمی کشور موافقت کردند.

متن طرح به شرح زیر است:

ماده واحده: قانون تغییر ساعت رسمی کشور مصوب 31 مردادماه 1386 مجلس شورای اسلامی نسخ می‌گردد و ساعت رسمی کشور به قبل از این قانون بر می‌گردد. «مجید انصاری» گزارش یک شوری کمیسیون اجتماعی در خصوص طرح نسخ قانون تغییر ساعت رسمی کشور را قرائت کرد و گفت: ایده تغییر ساعت برای اولین بار در سال 1895 مطرح و کشور آلمان برای اولین بار در جنگ جهانی اول به منظور صرفه‌جویی در مصرف انرژی در سال 1916 اجرا کرد و سپس کشورهای دیگری وارد این چرخه شدند. وی با اشاره به اینکه کاهش مصرف انرژی و جلوگیری از جرائم از جمله دلایل موافقت با تغییر ساعت رسمی است، ادامه داد: برخی افراد کاهش مصرف انرژی به واسطه تغییر ساعت را برخلاف تحقیقات به عمل آمده می‌دانند که براساس این تغییرات تغییر ساعت در سلامت افراد تأثیر دارد و کاهش 40 دقیقه‌ای مدت زمان خواب از جمله نقاط ضعف این اقدام است و تصادفات عصرگاهی را افزایش می‌دهد.

نماینده ممسنی در مجلس ادامه داد: اخیراً اتحادیه اروپا با رأی قاطع به کشورهای عضو فرصت داده تا در مدت زمان مشخص در خصوص تداوم و یا پایان تغییر ساعت اعلام نظر کنند و خواستار بررسی جنبه‌های انسانی این اقدام شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «کاغذ وطن» بیشتر بدانید :

برخی از نویسندگان

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : [wpstatistics stat=usersonline format=english time=today]
  • امروز: [wpstatistics stat=visits format=english time=today]
  • دیروز: [wpstatistics stat=visits format=english time=yesterday]
  • هفته: [wpstatistics stat=visits format=english time=week]
  • ماه: [wpstatistics stat=visits format=english time=month]
  • سال: [wpstatistics stat=visits format=english time=year]