از میان خبرهای کرمان

منتشر شده در صفحه | شماره

دوقلوی به هم چسبیده در زرند متولد شدند
17 آذر 90
در پدیده ای نادر دوقلوی به هم چسبیده از ناحیه شكم در بیمارستان سینا زرند متولد شدند. دكتر فتانه مختاری متخصص زنان و زایمان بیمارستان سینا زرند گفت: هر دو نوزاد دختر هستند و پس از به دنیا آمدن نوزاد اول از طریق سر، با تولد دشوار نوزاد دوم، متوجه شدیم كه این نوزدان از ناحیه شكم به هم چسبیده اند. وي افزود: هنگام به دنیا آمدن این دو نوزاد تنفس آنها عادی و خوب بود و خوشبختانه چسبندگی زیادی بین دو نوزاد وجود ندارد. متخصص زنان و زایمان بیمارستان سینا زرند تصريح كرد: در حال حاضر مراقبت های ویژه از این دو نوزاد انجام شده و هماهنگی های لازم برای جدا سازی آنها با پزشك معالج در شهرستان رفسنجان صورت گرفته است. مختاری، بیان كرد: عملیات جداسازی این دو نوزاد در بیمارستان شهرستان رفسنجان انجام می شود.
عمليات موفقيت آميز پليس کرمان در رهايي گروگان 9 ساله
17 آذر 92
فرمانده انتظامي شهرستان رابر گفت: کودک 9 ساله اي که در استان فارس ربوده شده بود، شب گذشته طي عمليات تعقيب و گريز در ارتفاعات اطراف اين شهرستان آزاد و هر 3 آدم ربا دستگير شدند. سرهنگ علي نمازيان با اعلام این خبر بيان کرد: در پي اعلام مرکز فوريت هاي پليسي کرمان مبني بر وقوع يک فقره آدم ربايي در استان فارس و متواري شدن آدم ربايان به طرف شهرستان رابر، تلاش ها براي دستگيري مجرمان و رهايي گروگان آغاز شد. وي با بيان اينکه فرد ربوده شده يک کودک 9 ساله بود که مشخصات وي در اختيار ماموران انتظامي قرار گرفت، افزود: بلافاصله تيم هايي متشکل از واحدهاي گشتي و عملياتي اقدام به اجراي طرح مهار در محورهاي مواصلاتي شهرستان رابر نمودند که در همين راستا شب گذشته ماموران ايست و بازرسي پاسگاه هنزاء، به يک دستگاه خودروي پژو 405 مشکوک شده و به راننده آن دستور توقف دادند. وي تصريح کرد: راننده خودرو بدون توجه به دستور توقف پليس با افزودن بر سرعت خود قصد فرار داشت که با عکس العمل سريع ماموران انتظامي و طي يک عمليات تعقيب و گريز در ارتفاعات اطراف شهرستان رابر، پژو 405 متوقف شد. نمازيان ادامه داد: ماموران انتظامي بلافاصله کودک را در کمال سلامت از خودرو خارج کرده و هر 3 آدم ربا که با استفاده از تاريکي شب و کوهستاني بودن منطقه سعي بر فرار داشتند را دستگير کردند.
امضای توافقنامه مابین قرارگاه خاتم الانبیاء، استانداری و شهرداری کرمان
17 آذر 93
توافق نامه ای در حوزه بهبود عمران شهری فی مابین استانداری و شهرداری کرمان و قرارگاه خاتم الانبیاء تهران به امضا رسید. بر مبنای این توافق نامه، مقرر گردید که گروه تخصصی شهید رجایی وابسته به قرارگاه خاتم الانبیاء تهران نسبت به انجام مطالعات، طراحی و ارائه طرح نهایی در خصوص اجرای 7 تقاطع غیر هم سطح، به انضمام قیمت های پیشنهادی تا 4 ماهه آینده اقدام نماید. همچنین استانداری و شهرداری کرمان نسبت به تامین مالی پروژه های عمران شهری متعهد شده اند.


نوشته های مرتبط


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «کاغذ وطن» بیشتر بدانید :

برخی از نویسندگان

برخی از مقالات

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 42
  • امروز: 24
  • دیروز: 204
  • هفته: 972
  • ماه: 4,308
  • سال: 34,229