صدور سیمان کرمانی به کشورهای همسایه

منتشر شده در صفحه صفحه نخست | شماره 584

صدور سیمان کرمانی به کشورهای همسایه

۲۰ درصد محصول کارخانه سیمان ماهان طی چند ساله گذشته به صادرات اختصاص یافته به طوری که در حال حاضر سیمان ماهان به برخی کشورهای همسایه صادر می‌شود.

“محمدرضا خیرخواه” در سمینار تخصصی روش‌های کاربردی اجرا و کنترل بین‌های مقاوم در برابر زلزله که در سالن اجتماعات مجتمع آموزش عالی زرند برگزار شد، اظهار کرد: ما در نظر داریم همایش‌هایی با دید علمی در سطح شهرستان‌های استان کرمان در راستای آگاهی مردم در زمینه مقاومت سیمان برگزار کنیم.وی با اعلام اینکه قبل این سمینار کار ما با نظام مهندسی رفسنجان آغاز شده است، گفت: ما از یک ماه پیش تاکنون، طرح توسعه‌ای کارخانه سیمان را راه اندازی کردیم که مقاومت سیمان را تا ۲۵ درصد افزایش دهیم که این کار برای افزایش مقاومت و کاهش آلایندگی‌های زیست محیطی می‌باشد.

مدیر فروش کارخانه سیمان ماهان کرمان با اشاره به صادارت این محصول با کیفیت بالا به کشورهای همسایه تصریح داشت: ۲۰ درصد محصول تولیدی کارخانه سیمان ماهان طی چند ساله گذشته به صادرات اختصاص یافته به و طوری که در حال حاضر سیمان ماهان به برخی کشورهای همسایه صادر می‌شود.

وی با اشاره به اینکه شهرستان زرند در گذشته نشان داده است که شهرستانی با سواد است، بیان کرد: تجارب سختی شهرستان زرند در زمینه زلزله داشته است و باید سازه‌های شهرستان زرند و حتی استان کرمان به سمت سازه‌های بتنی سوق پیدا کند، چون که مقاومت این سازه‌ها بسیار بالا است.

مهدی افضلی رئیس نظام مهندسی شهرستان زرند نیز در این مراسم ابراز کرد: زرند در زمینه ساخت و ساز رتبه خوبی در سطح استان کرمان دارد.وی با اشاره به اینکه ساختمان نظام مهندسی زرند در مرحله پارتیشن‌بندی است و تا شش ماه آینده به بهره برداری خواهد رسید، ادامه داد: بتن بر اساس مقاومت در زرند به فروش می‌رسد و این موضوع بین سه ارگان فرمانداری، نظام مهندسی و بنیاد مسکن به تصویب رسیده است.

به گزارش ایسنا محمدرضا مهدلو شهردار زرند در این نشست با اشاره به شهرسازی زرند و حضور معاون وزیر راه و شهرسازی و بازدید از شهرک زیتون این شهرستان گفت: شهرستان زرند شهرستانی زلزله خیز است که باید در راستای مقاوم سازی منازل این شهرستان تمام توان خود را به کار بگیریم.

وی مقاومت سازه‌های بتنی را یکی از اهداف برگزاری این سمینارها دانست و تأکید کرد: هم باید ارتقای دانش را داشته باشیم و هم استفاده بهینه از مصالح استانداردی که در جامعه وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «کاغذ وطن» بیشتر بدانید :

برخی از نویسندگان

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 0
  • امروز: 77
  • دیروز: 82
  • هفته: 784
  • ماه: 4,612
  • سال: 38,613