اعلام زنگ خطر بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در استان کرمان

منتشر شده در صفحه صفحه نخست | شماره 665

اعلام زنگ خطر بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در استان کرمان

مدیرکل دامپزشکی کرمان گفت: علی‌رغم انجام واکسیناسیون در استان‌های پرخطر، بیماری آنفلوآنزای پرندگان در بعضی از استان‌ها مشاهده شده و در صورت عدم کنترل، احتمال گسترش به دیگر استان‌ها وجود دارد.

حسین رشیدی مدیرکل دامپزشکی استان کرمان در نشست کمیته فنی بیماری‌های طیور استان با اعلام زنگ خطر بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در استان اظهار داشت: علی‌رغم انجام واکسیناسیون در استان‌های پرخطر کشور، بیماری در بعضی از استان‌ها مشاهده شده است که در صورت عدم کنترل، احتمال گسترش به دیگر استان‌ها از جمله کرمان وجود دارد.

مدیرکل دامپزشکی استان کرمان با تأکید بر اینکه بهره‌برداران استان در زمینه بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان هوشیارتر شوند، عنوان کرد: خسارات اقتصادی بیماری نیوکاسل نیز کمتر از آنفلوآنزا نیست و بیماری سالمونلای متحرک طیور نیز از منظر بهداشت عمومی قابل توجه است.

وی در خصوص پیشنهاد واکسیناسیون طیور علیه بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در استان افزود: با بررسی دستورالعمل‌های جامع و استفاده از راهکار‌های صاحب‌نظران طیور و در نظر گرفتن تمام محدودیت‌ها، در این رابطه تصمیم‌گیری می‌شود.

رشیدی گفت: در صورت بروز بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در استان‌های مجاور، اقدامات قرنطینه‌ای توسط اداره کل دامپزشکی استان کرمان در مبادی ورودی استان برقرار خواهد شد.

مدیرکل دامپزشکی استان کرمان با بیان اینکه یکی از دغدغه‌های جدی ما مرغداری‌های فاقد مجوز است، خاطرنشان کرد: کارگروه ساماندهی و ممیزی مرغداری‌های فاقد مجوز تشکیل شده و لازم است تعاونی و اتحادیه‌ها همکاری لازم را داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «کاغذ وطن» بیشتر بدانید :

برخی از نویسندگان

برخی از مقالات

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 0
  • امروز: 72
  • دیروز: 82
  • هفته: 779
  • ماه: 4,607
  • سال: 38,608