اماکن تاریخی کرمان بازگشایی شدند

منتشر شده در صفحه صفحه نخست | شماره 746

اماکن تاریخی کرمان بازگشایی شدند

 ایرنا – معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان از بازگشایی اماکن و موزه‌های تاریخی این استان با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی پس از عید فطر خبر داد.

محمد صادق بصیری عصر شنبه در ستاد استانی مدیریت کرونا افزود: مرحله بازگشایی پلکانی اصناف و اماکن در حال انجام است، اما ویروس کرونا در سطح جامعه در حال گردش است و نباید آن را تمام شده بدانیم.

وی بیان کرد: عده زیادی از مردم برای برگزاری مراسم عقد و عروسی درخواست دارند، اما تالارها و سالن های پذیرایی  مشروط به رعایت پروتکل های بهداشتی و صرفا برای تهیه و سرو غذا می توانند فعالیت خود را از سر بگیرند و جهت مراسم دیگر محدودیت خواهند داشت.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان تصریح کرد: محدودیت حضور کارکنان ادارات در محل کار برداشته شده و تمام کارکنان به استثنای کسانی که علائم ویروس کرونا دارند و یا به علت بیماری زمینه ای به تشخیص مراجع ذیصلاح از دهم خرداد باید سر کار حاضر شوند.

وی اظهار داشت: استفاده از بوستان ها و پارک ها صرفا برای قدم زدن و استفاده از هوای آزاد است و شهروندان باید این حضور و راه اندازی را پلکانی پیش بروند تا با حجم جدید ویروس مواجه نشویم.

بصیری افزود: باشگاه‌های ورزشی همچنان تعطیل هستند و فقط باشگاه‌هایی که ورزش‌های انفرادی در آن انجام می شوند،  امکان بازگشایی دارند.

وی تاکید کرد: تلاش زیادی کردیم تا از شیوع ویروس کرونا در سطح استان جلوگیری شود و اگر از مدیریت بیماری در استان غفلت کنیم، قطعا وضعیت استان کرمان در روزهای آینده به وضعیت استان‌های دارای شیوع بالا تبدیل خواهد شد.