800 هزار تن آهن اسفنجی تولید می‌کنیم

منتشر شده در صفحه صفحه نخست | شماره 1016

 800 هزار تن آهن اسفنجی تولید می‌کنیم

مدیرعامل شرکت احیا استیل فولاد بافت اعلام کرد: فاز 2 فولاد بافت مطابق با اهداف برنامه پیش‌بینی شده با جدیت در حال اجراست و پیش‌بینی می‌شود میزان پیشرفت فیزیکی آن تا پایان امسال به 52 درصد برسد.

به گزارش روابط عمومی گروه مالی گردشگری، عطارد گودرزی گفت: واحد احیاء 2 شرکت احیا استیل فولاد بافت طبق برنامه زمانبندی قرار است تا پایان سال 1401 به بهره‌برداری برسد.

وی اظهار کرد: شرکت احیاء استیل فولاد بافت اکنون بهره‌برداری از خط تولید آهن اسفنجی با ظرفیت 800 هزار تن را در حال اجرا دارد به گونه‌ای که از ابتدای سال تا 24خرداد، میزان تولید برابر با 195 هزار و 382 تن آهن اسفنجی بود که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 20 هزار تن رشد داشت.گودرزی افزود: برنامه‌ریزی تولید بر اساس 104 درصد ظرفیت اسمی در دستور کار قرار گرفته که تاکنون این برنامه بطور کامل محقق شده است. با برنامه ریزی مدون برای تامین قطعات یدکی و مصرفی و همچنین با تلاش همکاران در شرکت، برنامه تولید در کل سال محقق خواهد شد.وی درباره مهم‌ترین برنامه‌های شرکت گفت: این مجموعه با هدف تحقق شعار “تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها” در سال 400 ، تولید حداکثری واحد احیاء معادل با 800 هزار تن آهن اسفنجی مرغوب و با کیفیت را در راس برنامه‌های خود قرار داده است.

وی افزود: همچنین در بخش فازهای توسعه، احداث خط احیاء 2 در بهمن ماه سال گذشته در قالب قرارداد “مهندسی، تامین تجهیزات و ساخت” (EPC)  آغاز و عملیات احداث آن با جدیت در حال اجراست. براساس برنامه مصوب تا پایان سال 1400، پیشرفت پروژه در حدود 52 درصد برنامه ریزی شده است. تا پایان خرداد ماه، پیشرفت فیزیکی پروژه 2 درصد بیشتر از هدف برنامه‌ بوده است .گودرزی ادامه داد: همچنین احداث کارخانه گندله‌سازی نیز در قالب قرارداد EPC مصوب شده و با حمایت سهامداران در خصوص تامین منابع مالی، همزمان با انجام عملیات مهندسی پایه و تجهیز کارگاه، از ابتدای تیرماه سال جاری اجرایی خواهد شد .

مدیرعامل فولاد بافت در خصوص نامگذاری سال به نام “تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها”گفت: در سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها در نظر است استراتژی‌ها و راهبردهایی را که در مجموعه داریم، کاملا بازنگری کنیم و سازگاری و هم راستایی با شعار سال 1400 را داشته باشیم. در مرحله اول تحقق حداکثری تولید و با کیفیت و همچنین پشتیبانی از تامین کنندگان داخلی، کارکنان و جامعه را در برنامه کاری خود قرار داده ایم.گودرزی توضیح داد: در بخش فازهای توسعه، احداث خط احیاء 2 در بهمن ماه سال گذشته در قالب قرارداد EPC آغاز و عملیات احداث آن با جدیت در حال اجراست. براساس برنامه مصوب تا پایان سال جاری، پیشرفت پروژه فاز2 تولید آهن اسفنجی در حدود 52 درصد برنامه ریزی شده که تا پایان خرداد ماه، پیشرفت فیزیکی 14.5 درصد است.

وی گفت: همچنین احداث کارخانه گندله‌سازی نیز در قالب قرارداد “مهندسی، تامین تجهیزات و ساخت” (EPC  ) مصوب شده و با حمایت سهامداران در خصوص تامین منابع مالی، همزمان با انجام عملیات مهندسی پایه و تجهیز کارگاه از اوایل تیرماه سال جاری اجرایی خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه فاز احیاء 2 مشابه و هم‌ظرفیت فاز اول است، افزود: برخی موارد ناسازگار که در فاز نخست وجود داشت، با مشاوران مهندسی فاز 2 مطرح شد تا با بهره‌گیری از تجارب پروژه فاز نخست، خط تولید جدید با پایداری بیشتر و عملکرد بهتر اجرا شود.

گودرزی درباره اشتغالزایی نیز گفت: میزان اشتغال در فاز اول به طور مستقیم 250 نفر و غیرمستقیم 1200 نفر بود که این میزان در پروژه‌های توسعه افزایش خواهد یافت به گونه ای که در پروژه احیاء 2 حدود 50 درصد افزایش و در پروژه گندله‌سازی حدود 2 برابر تعداد فعلی خواهد بود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «کاغذ وطن» بیشتر بدانید :

برخی از نویسندگان

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 1
  • امروز: 71
  • دیروز: 82
  • هفته: 778
  • ماه: 4,606
  • سال: 38,607