گل‌گهر مثبت «فملی» پرتراکنش

منتشر شده در صفحه صفحه نخست | شماره 1020

بازگشت شاخص بورس به روند صعودی با ۱۴ هزار واحد رشد

گل‌گهر مثبت «فملی» پرتراکنش 

شاخص کل در بازار بورس دیروز (یکشنبه، ۲۰ تیر ماه) ۱۴ هزار و ۵۳۸ واحد رشد داشت که در نهایت این شاخص به رقم یک میلیون و ۲۸۵ هزار واحد رسید. به گزارش ایرنا، برپایه معاملات روز گذشته بیش از هفت میلیارد و ۴۲۲ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۵۳ هزار و ۹۱۴ میلیارد ریال داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل (هم‌وزن) با پنج هزار و ۱۱۹ واحد افزایش به ۳۹۷ هزار و ۶۰۶ واحد و شاخص قیمت (هم‌وزن) با سه هزار و ۲۶۲  واحد رشد به ۲۵۳ هزار و ۳۶۷ واحد رسید.

شاخص بازار اول ۱۵هزار و ۶۰ واحد و شاخص بازار دوم ۱۴ هزار و ۴۷۸ واحد افزایش داشتند.

علاوه بر این در بین همه نمادها، نماد فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با دو هزار و ۷۰ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با یک هزار و ۱۱۰ واحد، معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با ۸۵۸ واحد، پتروشیمی پردیس (شپدیس) با ۷۹۰ واحد، پالایش نفت اصفهان (شپنا) با ۷۰۹ واحد، پتروشیمی جم (جم) با ۴۹۵ واحد، ایران خودرو (خودرو) با ۴۴۱ واحد، شرکت سرمایه گذایر غدیر (وغدیر) با ۴۳۶ واحد، پالایش نفت تهران (شتران) با ۴۱۶ واحد و  پتروشیمی پارس (پارس) با ۳۸۷ واحد تاثیر مثبت بر شاخص بورس داشتند.

در مقابل شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) با ۸۲۴ واحد، شرکت سرمایه گذاری استان همدان (وسهمدا) با ۹۸ واحد، شرکت سرمایه گذاری سهام عدالت استان خراسان رضوی (وسرضوی) با ۸۸ واحد، معدنی و صنعتی چادرملو (کچاد) با ۸۴ واحد، شرکت سرمایه گذاری استان هرمزگان (وسهرمز) با ۶۷ واحد، سیمان فارس (سفار) با ۶۵ واحد، شرکت سرمایه گذاری استان گلستان (وسگلستا) با ۶۰ واحد و شرکت سرمایه گذاری استان اصفهان (وسصفا) با ۵۲ واحد تاثیر منفی را بر شاخص بورس داشتند.

بر پایه این گزارش، امروز نماد لیزینگ کارآفرین (ولکار)، شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا)، گروه مدیریت ارزش سرمایه صندوق بازنشستگی کشوری (ومدیر)، گروه دارویی برکت (برکت)، ملی صنایع مس ایران (فملی)، ایران خودرو و (خودرو) و پالایش نفت اصفهان (شپنا) در نمادهای پُرتراکنش قرار داشتند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «کاغذ وطن» بیشتر بدانید :