ثبت کمترین نرخ تورم فصلی در بخش خدمات آموزشی

منتشر شده در صفحه صفحه نخست | شماره 1045

ثبت کمترین نرخ تورم فصلی در بخش خدمات آموزشی

طبق آخرین داده‌های آماری، خدمات آموزش با ۱.۹ درصد و فعالیت‌های املاک و مستغلات با ۳.۸ درصد کمترین نرخ تورم تولید فصلی در بهار ۱۴۰۰ را به خود اختصاص داده‌اند.

به گزارش روز شنبه ایرنا، مرکز آمار گزارشی از نرخ تورم تولید بخش خدمات در بهار ۱۴۰۰ را منتشر کرد. نرخ تورم تولیدکننده بخش­‌های خدمات کل کشور نسبت به فصل قبل (تورم فصلی) در بهار ١٤٠٠ به ۱۱.۲ درصد رسید که در مقایسه با همین اطلاع در زمستان سال گذشته ٣.٩ واحــــد درصد افزایش دارد. بیشترین نرخ تورم قیمت تولید کننده فصلی به ترتیب مربوط به فعالیت‌­های بیمه با ٢٥.٨ درصد و آب­رسانی، مدیریت پسماند، فاضلاب و فعالیت­‌های تصفیه با ۲۰ درصد است. 

نرخ تورم قیمت تولید کننده بخش­‌های خدمات کل کشور نسبت به فصل مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) در بهار ١٤٠٠ به ۴۸.۷ درصد رسید که در مقایسه با همیــن اطلاع در فصل قبل ٦.١ واحـــد درصد افزایش داشته است. به عبــــارتی، میانگین قیمت دریافتی توسط ارائه ­دهندگان خدمات به ازای تولید خدماتشان در داخل کشور، در بهار ١٤٠٠  نسبت به بهار سال گذشته،  ٤٨.٧ درصد افزایش دارد. در بخش‌های خدمات کمترین نرخ مربوط به بخش آب­رسانی، مدیریت پسماند، فاضلاب و فعالیت­‌های تصفیه با ۲۲ درصد و بیش­ترین نرخ مربوط به بخش فعالیت‌­های خدماتی مربوط به تأمین جا و غذا با ۸۴.۵ درصد است. 

تغییرات میانگین شاخص کل قیمت تولید کننده بخش‌های خدمات در چهار فصل منتهی به بهار ١٤٠٠ به ۴۲ درصد رسید که نسبت به همین اطلاع در فصل قبل ٤.٢ واحد درصد افزایش نشان می‌­دهد.

در فصل مورد بررسی، در میان بخش‌های خدمات در کشور، کمترین تورم سالانه مربوط به بخش آب­رسانی، مدیریت پسماند، فاضلاب و فعالیت‌­های تصفیه با ٦.٣ درصد و بیش­ترین آن مربوط به بخش فعالیت‌های خدماتی مربوط به تأمین جا و غذا با ۶۵.۹ درصد است. 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «کاغذ وطن» بیشتر بدانید :

برخی از نویسندگان

برخی از مقالات

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 2
  • امروز: 44
  • دیروز: 204
  • هفته: 992
  • ماه: 4,328
  • سال: 34,249