علوم پزشکی بم رتبه سوم تحقیقات و فناوری کشور در بین دانشگاه‌های تیپ ۳ را کسب کرد

منتشر شده در صفحه صفحه نخست | شماره

علوم پزشکی بم رتبه سوم تحقیقات و فناوری کشور در بین دانشگاه‌های تیپ ۳ را کسب کرد

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی بم از کسب رتبه سوم در ارزشیابی جامع تحقیقات و فناوری در بین دانشگاه‌های علوم پزشکی تیپ سه کشور توسط این دانشگاه خبر داد.

دکتر سجاد خسروی در تشریح جزئیات این خبر اظهار کرد: براساس ارزشیابی سالانه معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، دانشگاه علوم پزشکی بم موفق به کسب رتبه سوم در حوزه تحقیقات و فناوری در بین دانشگاه های علوم پزشکی تیپ سه شد.

او افزود: هر ساله ارزیابی در‌خصوص عملکردها و فعالیت‌های پژوهشی و فناوری دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور انجام می‌گیرد، امسال نیز بر اساس گزارشی که اخیرا ارائه شده، عملکرد یک سال گذشته دانشگاه‌های علوم پزشکی در سراسر کشور اعلام شده است.

خسروی تصریح کرد: در ارزشیابی فعالیت‌های تحقیقات و فناوری دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور که امسال نیز برای اولین بار، دو حیطه تحقیقات و فناوری در کنار هم گزارش شده‌، سه محور اصلی تولید دانش، ساختار تحقیقات و فناوری و تولید فناوری در دانشگاه های علوم پزشکی مورد ارزیابی قرار گرفته اند.او ادامه داد: در بررسی جزئی تر بخش‌های ارزشیابی و کسب این رتبه می‌توان گفت که در حوزه فناوری با برنامه ریزی‌ها و فعالیت‌هایی که طی یک سال گذشته صورت پذیرفت، دانشگاه علوم پزشکی بم رتبه سوم در بین دانشگاه های تیپ سه و رتبه پانزدهم کشوری در بین کلیه دانشگاه های علوم پزشکی کشور را کسب نموده است.

معاون دانشگاه علوم پزشکی بم در ادامه با اشاره به رشد چشمگیر این دانشگاه در حوزه پژوهش و فناوری طی سال های اخیر گفت: دانشگاه علوم پزشکی بم در حوزه تحقیقات و فناوری توانسته با تقویت زیرساخت ها و استفاده از ظرفیت های مختلف در جهت بهبود شاخص های پژوهشی و فناوری، افتخارات و دستاوردهای مهمی را در کارنامه خود ثبت نماید.

او افزود: کسب رتبه سوم پژوهش و فناوری مدیون تلاش تمامی محققان، اساتید، دانشجویان و کارشناسان و پرسنل معاونت تحقیقات و فناوری است و امیدواریم تا با تلاش‌های هر چه بیشتر در آینده بتوانیم نتایج بهتری را برای دانشگاه کسب کنیم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «کاغذ وطن» بیشتر بدانید :

برخی از نویسندگان

برخی از مقالات

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 0
  • امروز: 81
  • دیروز: 95
  • هفته: 1,074
  • ماه: 4,060
  • سال: 12,495