خبر

منتشر شده در صفحه | شماره

مدیرعامل آبفا کرمان:
ارتقا کیفیت آب سیرجان در دستور کار است
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمان گفت: ارتقا کیفیت آب سیرجان در دستور کار این شرکت است و با سرمایه گذار قرارداد منعقد شده و به زودی شاهد اجرایی شدن آن هستیم. مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمان گفت: ارتقا کیفیت آب سیرجان در دستور کار این شرکت است و با سرمایه گذار قرارداد منعقد شده و به زودی شاهد اجرایی شدن آن هستیم. محمد طاهری در رابطه با وجود آرسنیک در آب شرب گفت:آرسنیک همانند روی ،آهن و بسیاری از مواد معدنی از جمله مواد تشکیل دهنده آب است و حدود 3- 4 سال قبل میزان مجاز آن در آب 50 بوده و در حال حاضر بر طبق استانداردهای بین المللی این مقدار به 10 رسیده است که شرکت آب و فاضلاب استان تلاش می‌کند بر طبق معیارهای جهانی استاندارد آب عمل کند. طاهری خاطرنشان ساخت: به دلیل خشکسالی‌های اخیر کیفیت آب در برخی از مناطق استان مثل سیرجان و رفسنجان پایین آمده که شرکت آب و فاضلاب به دنبال ارتقا کیفیت آن است.

اجرای دو هزار و 700 متر شبکه فاضلاب در شهر کرمان
محمدعلی سیاهکوهی مجری پروژه فاضلاب شهر کرمان گفت: در آبان ماه 2700 متر شبکه فاضلاب در شهرک ایرانمنش،کوی سرجنگلداری،500 دستگاه، بلوار جهاد ،کوچه های بلوار جهاد و شهرک شهید رجایی شهر کرمان اجرا شد. وی افزود: طی مدت زمان مذکور 417 فقره انشعاب فاضلاب نیز در نقاط مختلف شهر از جمله شهرک مطهری، 500 دستگاه،کوی دادگستری واگذار گردید.

آموزش های مهارتی حلقه های صالحین کوهبنان را فرا می گیرد
رییس مرکز آموزش فنی و حرفه ای کوهبنان از راه اندازی ابتکاری اولین کارگاه مهارتی حلقه صالحین در پایگاه ام البنین کوهبنان خبر داد. معین باقری ضمن تبریک هفته بسیج گفت: امروز آموزشهای مهارتی پایه و اساس اشتغال کشور می باشد و باید در این راستا کلیه سازمانها و نهادهای انقلابی با آموزش فنی و حرفه ای همکاری لازم را بنمایند. وی خاطر نشان کرد به لطف الهی با برنامه ریزی های به عمل آمده برای بسیجیان شهرستان کوهبنان دوره های آموزش مهارتی در جوار حلقه های صالحین برگزار می گردد که این طرح بصورت ابتکاری و برای اولین بار در سطح استان در شهرستان کوهبنان انجام می شود.

افتتاح دو طرح كشاورزي در رفسنجان به مناسبت هفته بسيج
بنا به اعلام روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان، رضا بماني مدير جهاد كشاورزي رفسنجان گفت: به مناسبت هفته بسیج 2 طرح گلخانه ای در روستای ناصریه وباحضور فرماندار ویژه ، فرمانده ناحیه سپاه ، مدیرجهادکشاورزی وتعدادی از مسئولین ادارات شهرستان رفسنجان به بهره برداری رسید . وي افزود: طرح اول گلخانه خانم ندا آشنا به مساحت 300متر مربع وبااعتبار 20 میلیون تومان و میزان اشتغالزائی 1 نفرو طرح دوم گلخانه آقای رضافردوسی در سطح 1200 متر مربع وباهزینه كرد اعتباري معادل 90 ملیون تومان كه برای 3نفر شغل ایجاد نموده است به بهره برداري رسيدكه این طرحها از محل تسهیلات اقتصاد مقاومتی و با صدور مجوز مشاغل خانگی از سوی جهاد کشاورزی شهرستان رفسنجان ایجاد شده است . درحاشیه این مراسم مدیر جهاد کشاورزی شهرستان عنوان کرد: در سال 93 تعداد 173 طرح با 16 عنوان ودر سال 94 تا تاریخ 30/08/94 تعداد175 طرح با 20 عنوان مجوز صادر گردیده است .


نوشته های مرتبط


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «کاغذ وطن» بیشتر بدانید :