مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمان اعلام کرد: ماشین‌آلات راهداری پاسخ‌گوی استان کرمان نیست

منتشر شده در صفحه صفحه نخست | شماره 1291

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمان اعلام کرد: ماشین‌آلات راهداری پاسخ‌گوی استان کرمان نیست

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمان با بیان اینکه ماشین‌آلات راهداری موجود فرسوده بوده و پاسخگوی نیاز استان کرمان با وسعت و پهناوری که دارد، نیست گفت: به شدت نیازمند تامین اعتبار هستیم و اعتبارات موجود جوابگوی حجم خسارات سیل در راه‌ها و جاده‌های استان کرمان نیست.

احسان عراقی‌زاده افزود: تخصیص اعتبار ملی برای خرید بلدوزر نداریم بلکه باید از اعتبارات استانی و معادن و سایر بگذاریم، ماشین آلات راهداری فرسوده و قدیمی شده و پاسخگوی استان پهناور کرمان نیست. وی خاطرنشان کرد: ماشین‌آلات راهداری آسیب جدی دیده است و در صورت عدم تعمیر و بازسازی برای سیل بعدی و بحران بعدی با مشکلات زیادی روبه‌رو هستیم.

عراقی‌زاده با بیان اینکه در حوادث اخیر تعداد سه کمرشکن تعدادی بیل مکانیکی اجاره کردیم یادآور شد: برخی استان‌ها از اعتبارات ستاد بحران برای خرید ماشین آلات راهداری استفاده می‌کنند اما اعتباری در کرمان به این حوزه اختصاص نمی‌یابد و ما همچنان به دنبال اجاره خودرو هستیم.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان‌کرمان تصریح کرد: وجود دستگاه‌های مکش در سیل‌ها ضروری است که آن را در اختیار نداریم، کشنده، تریلی کمرشکن، بیل مکانیکی سنگین برای رودخانه‌ها نداریم در حالی که استان کرمان سیل خیز است و اگر این دستگاه‌ها نباشد نمی‌توانیم کاری در سیل انجام دهیم.

عراقی زاده افزود: برخی از شهرستان‌های استان درصد برخورداری از راه روستایی بسیار پایینی دارند که پیش از سیل به عنوان اولویت‌های طرح‌های راهداری معرفی شدند.

او یادآور شد: با وقوع سیل خرید تجهیزات و ماشین آلات سنگین راهداری و بازسازی پل‌ها و جاده‌ها از اولویت‌هایی است .که در سفر رئیس جمهور محترم به استان کرمان باید درخواست شود لذا امیدواریم در سفر رییس جمهور و هدایت اعتبارات به سمت خریدهای ضروری مشکلی از استان حل شود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمان با بیان اینکه یکی از اهداف مهم این اداره کل، نگهداری و آماده به کار بودن ماشین آلات راهداری و بروز رسانی دستگاه جهت خدمات رسانی بیشتر به کاربران جاده‌ای است، گفت: حدود ۳۶۰ دستگاه ماشین آلات سبک و سنگین راهداری، از تجهیزات سخت افزاری راهداران هستند که در راستای حفظ ایمنی در راههای استان مورد استفاده قرار می‌گیرند.