استاندار کرمان: دستگاه‌های نظارتی از کم‌کاری در روند سرمایه‌گذاری بازخواست کنند

منتشر شده در صفحه صفحه نخست | شماره 1328

استاندار کرمان: دستگاه‌های نظارتی از کم‌کاری در روند سرمایه‌گذاری بازخواست کنند

استاندار کرمان در جلسه شورای توسعه و برنامه ریزی استان کرمان با اشاره به فضای کسب و کار استان اظهار کرد: همیشه باید احساس وظیفه داشته باشیم تا رو به جلو حرکت کنیم.

محمدمهدی فداکار افزود: نیاز به آسیب‌شناسی در بخش‌های مختلف به ویژه نمونه‌هایی که ایراد مطرح می‌شود، وجود دارد و باید ببینیم چه اتفاقی افتاده که وضعیت استان اینگونه است.

فداکار بیان کرد: حوزه‌های کسب و کار کرمان با استان‌های دیگر متفاوت است و صنایع کوچک در این فضا دیده نمی‌شوند و باید شاخص‌هایی که وزن بیشتری در ارزیابی دارند، دنبال و اصلاح شود.

استاندار کرمان گفت: خطر بزرگ در استان این است که ماها دغدغه نداریم سرمایه گذار بماند یا برود و این مسئله مهمی است که ریشه فرهنگی دارد و به لحاظ فرهنگی ذاتا با سرمایه گذاری مخالفیم.

او اظهار کرد: همه از بیکاری نالان هستیم اما دغدغه سرمایه گذاری نداریم. باید در ارزیابی فضای کسب و کار شرکت‌های بزرگ را کنار بگذاریم و بدون محاسبه آنها، می‌بینیم عددی در سرمایه گذاری نمی‌ماند و باید برای این فکری بشود. وقتی می‌بینیم ۵۵ درصد عامل موثر در فضای کسب و کار، نحوه اجرا است باید این عرصه را دنبال کنیم و ببینیم چه اتفاق معجزه آسایی در فضای کسب و کار استان می‌افتد.

فداکار تصریح کرد: مسئله دیگر نگاه بخشی است، اینکه هر کدام به بخش خودمان نگاه می کنیم و در این صورت کار پیش نمی رود.

او با اشاره به سنگ‌اندازی‌ها در مسیر کار و سرمایه گذاری در استان کرمان گفت: این انجام ندادن کارها دانسته یا ندانسته خیانت است. ما مسئول شدیم کاری انجام بدهیم و اگر نمی‌توانیم و جرات نداریم، باید کنار برویم.

استاندار کرمان بیان کرد: باید از ظرفیت داخل استان استفاده و کارها را اجرایی کنیم و حتی در صورتی که نیاز باشد برای دریافت مجوز به شورای تامین آورده شود، مجوز می‌گیریم زیرا برخی موارد قابل حل است.

او با اشاره به اینکه اگر بخواهیم کاری را انجام دهیم، انجام می دهیم و در صورتی که نخواهیم نه، افزود: باید نگاهمان را درست کنیم؛ سرمایه گذاری موجب اشتغال می‌شود که این اشتغال گاهی موجب نجات یک خانواده چهار یا پنج نفره می‌شود.

فداکار در ادامه تصریح کرد: برای تامین نیاز شرکت‌های بزرگ از داخل استان مکاتبه می‌کنیم و این کار باید هدفمند دنبال شود.

او با اشاره به اینکه دستگاه‌های نظارتی در قبال کارهایی که انجام نمی‌شود نیز باید بازخواست کنند، گفت: تا پایان مهرماه دستگاه‌های اجرائی مهلت دارند با اتاق بازرگانی نشسته و نمونه‌ها را در بحث فضای کسب و کار چک کنند و اگر آمار را قبول دارند گزارش عملکرد بدهند و در غیر این صورت مستند بگویند آمار اشتباه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «کاغذ وطن» بیشتر بدانید :

برخی از نویسندگان

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 8
  • امروز: 245
  • دیروز: 387
  • هفته: 2,020
  • ماه: 5,628
  • سال: 21,744