مدیرکل کمیته امداد استان کرمان خبر داد. 1000 خانواده مددجوی کمیته امداد فاقد مسکن هستند

منتشر شده در صفحه صفحه نخست | شماره 1362

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان خبر داد. 1000 خانواده مددجوی کمیته امداد فاقد مسکن هستند

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان با بیان اینکه ۱۰۰۰ خانوار تحت حمایت کمیته امداد در شهر کرمان فاقد مسکن هستند در ادامه از شهرداری و شورای شهر کرمان درخواست کرد: در بحث تامین زمین جهت ساخت مسکن برای این خانواده‌ها با این نهاد همکاری کنند.

ناصر عسگری‌نژاد در دیدار با شهردار و اعضای شورای شهر کرمان ضمن ارائه گزارش شش‌ماهه از فعالیت‌ها و برنامه‌های این نهاد در حوزه‌های مختلف گفت: امیدواریم با همراهی و همکاری شهرداری و شورای شهر بتوانیم در جهت ارائه خدمت مطلوب به جامعه هدف که بهترین خلق و به توصیه امام راحل صاحبان اصلی این نظام و انقلاب هستند ارائه دهیم.

او با بیان اینکه سرلوحه کار ما کار میدانی و حضور در بین مردم و در کنار مردم بودن بر اساس توصیه مقام معظم رهبری و سیاست‌های دولت محرومان است در ادامه به ملاقات مردمی با خانواده‌های نیازمند اشاره کرد و افزود: علاوه بر دیدار و ملاقات مردمی که صبح روزهای یکشنبه برای این کار اختصاص داده‌ایم هر هفته عصر و شب روزهای یکشنبه از منازل سه تا چهار مورد از افرادی که به این نهاد مراجعه و مشکلات خاص دارند سرکشی و به مشکلات آن‌ها رسیدگی می‌کنیم.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان بازدید به‌صورت هفتگی از منازل مددجویان را جزء اولویت‌های کاری خود عنوان کرد و افزود: یکی از برنامه‌های اصلی این نهاد توانمندسازی خانواده‌های تحت حمایت است و این سرلوحه کار ما به‌ویژه در دهه‌های اخیر قرار گرفته است.

عسکری‌نژاد با بیان اینکه در زمینه اشتغال و توانمندسازی مددجویان قدم‌های مؤثری توسط این نهاد برداشته‌شده است تصریح کرد: سال گذشته ۴۴۰ میلیارد تومان پرداخت تسهیلات برای خانواده‌های تحت حمایت و نیازمند در قالب تسهیلات اشتغال‌زایی در استان داشته‌ایم که موفق به ایجاد ۱۵ هزار و ۹۹۸ فرصت شغلی شده‌ایم.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان اظهار کرد: سهم بالایی از اشتغال استان سال گذشته توسط این نهاد محقق شده و کمیته امداد استان کرمان موفق به کسب رتبه نخست اشتغال در بین ادارات کمیته امداد سراسر کشور شده است.

او اظهار کرد: علی‌رغم اشتغال‌زایی و خروج افراد از چرخه کمیته امداد، متاسفانه با ورودی‌های جدید مواجه هستیم.

عسکری‌نژاد با بیان اینکه امسال ۱۲۵۰ میلیارد تومان اعتبار برای ایجاد ۲۴ هزار و ۵۰ مورد فرصت شغلی به کمیته امداد استان کرمان اختصاص داده‌شده است گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون موفق به ایجاد ۱۵ هزار فرصت شغلی در استان شده‌ایم.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان تصریح کرد: کمیته امداد طی سه سال اخیر شش هزار واحد مسکونی را با استفاده از تسهیلات و مساعدت‌های بلاعوض، کمک‌های خیران و تسهیلات بنیاد مسکن احداث کرده است.

او ادامه داد: هم‌اکنون هزار خانوار تحت حمایت کمیته امداد در شهر کرمان فاقد مسکن هستند که در صورت حل مشکل زمین از سوی دستگاه‌های مربوطه آماده ساخت مسکن برای این خانواده‌ها هستیم.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان خواستار همکاری شورا و شهرداری کرمان درزمینهٔ ارائه خدمات به مددجویان کمیته امداد درزمینه‌های مختلف از جمله تأمین زمین، تخفیف عوارض خدمات شهری، عوارض صدور پروانه ساختمانی و اشتغال‌زایی مددجویان شد.

او به ظرفیت صندوق امداد ولایت در پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه به اقشار نیازمند نیز اشاره کرد و گفت: شهرداری کرمان می‌تواند با سپرده‌گذاری در صندوق امداد ولایت از ظرفیت این صندوق در جهت پرداخت تسهیلات به افراد نیازمند معرفی‌شده از سوی شهرداری و شورای شهر بهره بگیرد.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان از شهرداری کرمان خواست در زمینه استفاده از ظرفیت مجموعه‌های فرهنگی شهرداری‌ در ارائه خدمات فرهنگی به مددجویان و هم‌چنین استفاده از فضاهای تفریحی و گردشگری شهرداری به‌منظور اجرای برنامه‌های متنوع برای خانواده‌های تحت حمایت با این نهاد همکاری کند.

او به اجرای طرح هر کارمند حامی یک یتیم اشاره کرد و گفت: انتظار داریم این طرح در شهرداری‌های کرمان اجرایی و گره‌ای از مشکلات ایتام باز شود.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان به موضوع حاشیه‌نشینی در کرمان نیز اشاره و تاکید کرد: در بحث ساماندهی این معضل و جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی و یا به حداقل رساندن آسیب‌ها آماده همکاری با شهرداری هستیم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «کاغذ وطن» بیشتر بدانید :