اولین موفقیتِ مرکز درمان ناباروری در جیرفت

منتشر شده در صفحه صفحه نخست | شماره 1495

اولین موفقیتِ مرکز درمان ناباروری  در جیرفت

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی جیرفت ارائه خدمات تخصصی‌تر به زوج‌های نابارور را مستلزم ارتقاء مرکز ولایت جیرفت به سطح دو دانست و از اولین باروری جنینی IUI در این مرکز خبر داد.

دکتر امان الله قاسم‌زاده با اشاره به راه‌اندازی مرکز ناباروری و ارائه خدمات به زوج‌های نابارور در راستای تحقق  شعار  جوانی جمعیت گفت: با پیشرفت‌‌های علمی، درمان مشکلات ناباروری با موفقیت بیشتری نسبت به قبل انجام می‌شود و این شانس را ایجاد می‌‌کند که با وجود مشکلات ناباروری فرد بتواند باردار شود و گام‌‌های اولیه این مهم در جنوب کرمان برداشته شده و تکمیل خدمات تخصصی‌‌تر نیز در دستور کار است.

او IUI را یکی از روش‌ های اولیه درمانی و کمک باروری عنوان کرد افزود: اولین باروری جنینی با این روش در مرکز ناباروری ولایت دانشگاه علوم پزشکی جیرفت انجام شد.

قاسم‌زاده از تکمیل آموزش‌های فلوشیپ خبر داد و افزود: به زودی دو پزشک متخصص زنان حوزه دانشگاه برای تکمیل آموزش‌ های دوره فلوشیپ ناباروری در دوره‌ های آموزشی شرکت می‌ کنند که این اقدامی مهم برای افزایش ارائه خدمات به بیماران مرکز ناباروری جیرفت خواهد بود.

او از ارائه خدمات سطح سه به مراجعین مرکز ناباروری ولایت جیرفت خبر داد و گفت: برای متقاضیان دریافت خدمات در این مرکز تشکیل پرونده شده که بر اساس نوبت خدمات سطح سه ارائه می‌ شود.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی جیرفت با اشاره به اقدامات انجام شده در راستای افزایش خدمات درمان ناباروری در جنوب کرمان گفت: ارائه خدمات IVF مستلزم این است که مرکز به سطح دو ارتقا پیدا کند که در راستای تحقق این موضوع احداث ساختمان مرکز ناباروری جنب بیمارستان تخصصی زنان (آیت الله کاشانی) جیرفت آغاز شده تا با فراهم شدن فضای مورد نیاز خدمات IVF نیز ارائه شو

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «کاغذ وطن» بیشتر بدانید :

برخی از نویسندگان

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 2
  • امروز: 41
  • دیروز: 60
  • هفته: 910
  • ماه: 4,680
  • سال: 38,396