زاهدی در جلسه مشترک شورای قضایی و مجمع نمایندگان مطرح کرد. در معادن استان تا دل‌تان بخواهد فساد است

منتشر شده در صفحه صفحه نخست | شماره 1364

زاهدی در جلسه مشترک شورای قضایی و مجمع نمایندگان مطرح کرد. در معادن استان تا دل‌تان بخواهد فساد است

 

زاهدی نماینده کرمان و راور در نشست مشترک شورای قضایی با مجمع نمایندگان از دادستان و سازمان بازرسی خواست تا به موضوع حقوق‌های نجومی در مس و خودروسازی و خروج حساب‌های مس از استان ورود کند.

 به گفته زاهدی هفته قبل شرکت ملی مس ۱۰ هزار میلیارد تومان از استان خارج کرده است؛ این درحالیست که طبق قانون بایستی پول شرکت‌های که دولتی و خصولتی هستند در استان باشد و این یک ظلم بزرگ به استان است. او در این رابطه افزود:‌ از دادستان و بازرسی می‌خواهم که به این مسائل ورود کنند و بررسی کند که چقدر از سرمایه چنین شرکت‌هایی در استان است و در این زمینه کوتاه نیایند و دادستان به عنوان مدعی‌العموم این افراد را پای میز محاکمه بیاورد.او با بیان اینکه در بحث معادن استان تا دلتان بخواهد فساد هست، گفت:‌مس یا خودروسازی هیچ مسئولیت اجتماعی را انجام نمی‌دهند و حقوق‌‌های بی‌حساب و کتابی به این افراد داده می‌شود و ما از دستگاه قضایی انتظار داریم که در این زمینه پای کار بیایند و با افراد ی که حقوق‌های نجومی می‌گیرند، برخورد کنند.

زاهدی با تاکید بر فساد در اخذ پروژه‌ها گفت:‌بسیاری از پروژ‌ها را این شرکت‌ها به اعوان و انصار خودشان بدون ترک تشریفات می‌دهند، این افراد حتی پشتیبانی برخی سیاسیون را دارند و بدون مزایده با ترک و تشریفات این پروژه‌ها را دریافت می‌کنند. به گفته او این شرکت‌ها حتی اقماری هم نیستند و پسر خاله و پسر عمه برخی از افراد هستند.

نماینده کرمان و راور در این نشست با بیان اینکه با ما گفته‌اند که برخی از زمین‌خوران با برخی از قضات رابطه دارند، خطاب به رییس کل دادگستری استان گفت: خواهش می‌کنم به قضایت بگویید به گونه‌ای رفتار کنند که این شائیه‌‌ها برطرف شود. زاهدی با اشاره به مسکن ارتش، گفت:‌مردم به ما گفته‌‌اند که زمین گرفته‌ایم ولی یک آقایی آمده و می‌گوید ۱۰۰هکتار برای من است و حکم قاضی هم دارد. من نمی‌گویم که حکم قاضی اشتباه بوده و یا نبوده است اما جمعیت کثیری از این افراد پول دادند و زمین خریدند و حالا با یک حکم می‌گویند که بروید پی کارتان.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «کاغذ وطن» بیشتر بدانید :