معاون امور صنایع سازمان صمت شمال کرمان: ابلاغ زمان‌بندی جدید به کارخانه‌ها، بازار سیمان را متعادل می‌کند

منتشر شده در صفحه صفحه نخست | شماره

معاون امور صنایع سازمان صمت شمال کرمان: ابلاغ زمان‌بندی جدید به کارخانه‌ها، بازار سیمان را متعادل می‌کند

علیرضا رحمان‌نژاد گفت:با ابلاغ سهمیه و برنامه زمان‌بندی جدید وزارت نیرو به صنایع،مشکل کمبود سیمان و کاهش تولید در سطح استان رفع می شود.

معاون امور‌صنایع سازمان صمت شمال‌کرمان در رابطه با کمبود سیمان در سطح استان،گفت: هر سال قطعی برق در فصل تابستان و قطعی گاز در فصل زمستان سبب می‌شود مقدار تولید مواد‌‌اولیه سیمان کاهش پیدا کرده و در نهایت سبب کمبود سیمان در سطح بازار می‌شود.

علیرضا رحمان‌نژاد ادامه‌داد: امسال نیز به خاطر برنامه اختصاصی قطعی برق که وزارت نیرو و وزارت صمت برای واحدهای تولیدی انرژی بر تدوین کرده بود مشکل کمبود سیمان به وجود آمد.

رحمان‌نژاد عنوان‌کرد: اعتراض واحدهای‌تولیدی سبب شد تا جلسات متعددی را در کارگروه‌های داخلی استان برگزار کنیم و به یک پیش‌بینی برای حداقل توان مورد نیاز واحدهای تولیدی انرژی‌بر برسیم که در نهایت پیشنهادات خود را به وزارت صمت مبنی بر تغییراتی در برنامه زمان‌بندی تولید ارسال کردیم.

معاون امور‌صنایع سازمان صمت شمال استان کرمان اذعان‌کرد: بر‌اساس پیشنهادات ما و سایر استان‌ها در خصوص میزان انرژی مورد مصرف صنایع جلسه‌ای در تاریخ ۲۵‌خرداد ۱۴۰۰ برگزار شد که منجر به تصویب پیشنهادات و صدور یک مصوبه در خصوص مشترکین برق علی‌الخصوص کارخانه‌های سیمان شد. 

او به مصوبه ابلاغی اشاره‌کرد و گفت:طبق برنامه زمان‌بندی جدید،ساعت ۲۴ تا ۸ صبح کارخانجات سیمان بدون محدودیت می‌توانند اقدام به تولید کنند و در ساعت‌های ۱۱ تا ۱۷ و ۸ تا ۱۱ بر‌اساس سهمیه ابلاغی به اضافه ۵۵ درصد سهمیه‌ای که در اوج مصرف و در حداقل بار دارند کار تولید را انجام دهند.

رحمان‌نژاد تاکید‌کرد: در ساعت ۱۱ تا ۱۷ که در اوج مصرف و پرباری هستیم می‌توانند بر‌اساس برنامه زمان‌بندی به تولید ادامه دهند.

معاون امور صنایع سازمان صمت شمال‌کرمان عنوان‌کرد: کارخانجات سیمان در نهایت بر‌اساس میانگینی که از نهادهای مربوطه گرفته شده است، تقریبا ۷۵ درصد توانی که برای تولید نیاز دارند می‌توانند بر‌اساس دستورالعمل جدید از انرژی برق استفاده کنند.

او افزود: دستورالعمل ابلاغی و سهمیه‌بندی جدید در روزهای آینده به واحد‌های تولیدی و صنعتی ابلاغ می‌شود تا بر‌اساس ۷۵ درصد توان برقی که قبلا مورد استفاده بوده را در سهمیه جدید مورد استفاده قرار دهند.

رحمان‌نژاد اعلام‌کرد:هر کارخانه سیمان ۱۴ وات برق در ساعت برای تولید نیاز دارد که طبق برنامه‌ای که قبلا ابلاغ شده بود این عدد به ۷ مگاوات در هر ساعت رسیده بود که هم مورد اعتراض تولیدکنندگان سیمان و هم سبب کاهش تولید شده بود.

معاون امور‌صنایع سازمان صمت شمال تاکید‌کرد:در حال حاضر طبق برنامه و زمان‌بندی جدید هر کارخانه سیمان می‌تواند به میزان ۱۲مگاوات در ساعت تقریبا معادل با۷۵ درصد توان مورد نیاز به امر تولید بپردازد.

او خاطر‌نشان‌کرد:با ابلاغ سهمیه و برنامه زمان‌بندی جدید مشکل کمبود سیمان و کاهش تولید در سطح استان رفع می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «کاغذ وطن» بیشتر بدانید :

برخی از نویسندگان

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 2
  • امروز: 178
  • دیروز: 115
  • هفته: 1,061
  • ماه: 4,400
  • سال: 34,179