مشاور وزیر آموزش و پرورش خبرداد؛ تبدیل وضعیت ۲۶ هزار ایثارگر وزارت آموزش و پرورش

منتشر شده در صفحه صفحه نخست | شماره 1393

مشاور وزیر آموزش و پرورش خبرداد؛ تبدیل وضعیت ۲۶ هزار ایثارگر وزارت آموزش و پرورش 

مشاور وزیر آموزش و پرورش در امور شاهد و ایثارگران از تبدیل وضعیت بیش از ۲۶ هزار نفر از جامعه ایثارگری این وزارتخانه خبرداد.

زهرا مظفر در نشست تخصصی با جمعی از جامعه ایثارگری آموزش و پرورش استان کرمان گفت: امنیت و آرامش کنونی ما مدیون خون قطره قطره خون شهداست امیدواریم در حوزه سازمانی و غیرسازمانی خود به گونه‌ای عمل کنیم که مدیون خون شهدا نباشیم.

او با اشاره به برگزاری نشست‌های تخصصی با فرزندان شهدا و جانبازان فرهنگی در استان‌های مختلف کشور بیان‌کرد: خوشبختانه وزارت آموزش و پرورش جزء اولین دستگا‌های اجرایی کشور است که در حوزه خدمت به جامعه ایثارگری پیشگام بوده و مطالبات جانبازان، رزمندگان و خانواده شهدا را از طریق قانون با جدیت پیگیری می‌کند.

مظفر در خصوص سنوات ارفاقی فرزندان همسران جانبازان فرهنگی گفت: سنوات ارفاقی قانون است و همه‌ی دستگاه‌های اجرایی موظف به تامین اعتبار برای اجرای این قانون هستند.

مشاور وزیر آموزش و پرورش در امور شاهد و ایثارگر بیان کرد: جانبازان از پرداخت هزینه انشعاب برق گاز و آب معاف هستند و می‌توانند با اخذ نامه از بنیاد شهید فقط یکبار از این ظرفیت ایجاد شده استفاده کنند.

مظفر با بیان اینکه ۴۲ درصد از ظرفیت استخدامی آموزش و پرورش در حوزه امور شاهد و ایثارگران جذب شده بیان کرد: وزارت آموزش و پرورش بعد از بنیاد شهید بیشترین خدمات را به جامعه ایثارگری ارائه کرده است.

او به تبدیل وضعیت بیش از ۲۶ هزار جامعه ایثارگری فرهنگی در سال گذشته گفت: حدود ۵۰ هزار جامع ایثارگری در سطح ادارات دولتی کشور تبدیل وضعیت شده که ۲۶ هزار نفر از آن‌ها در وزارت آموزش و پرورش بوده است.

مظفر با تاکید بر اینکه آموزش و پرورش بعد از بنیاد شهید و امور ایثارگران بیشترین خدمات را به فرزندان شاهد جانبازان و ایثارگران ارائه  کرده، گفت: توجه به جانبازان و خانواده شهدا اولویت اصلی وزارت آموزش و پرورش است.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «کاغذ وطن» بیشتر بدانید :