واکنش ها به توهین سریال «شهرزاد» به کرمان ادامه دارد از اعتراض نماینده کرمان تا پاسخ کارگردان

منتشر شده در صفحه | شماره

واکنش ها به توهین سریال «شهرزاد» به کرمان ادامه دارد
از اعتراض نماینده کرمان تا پاسخ کارگردان

اعتراض ها به سریال شهرزاد ادامه دارد. سریالی که در شبکه نمایش خانگی پخش می شود. در آخرین قسمت پخش شده این سریال به شهر و مردم کرمان توهین شده است. در دقایق 25 تا 28 قسمت هشتم این سریال که یکشنبه گذشته پخش شده است، پریناز ایزدیار که نقش شیرین، دختری افاده ای و ایرادگیر، را بازی می کند، پس از سه ماه اقامت در کرمان به تهران و نزد پدرش برمی گردد و عبارات نامناسبی را درباره کرمان به کار می برد. همین موضوع باعث شد کرمانی ها شدیدا به سازندگان این سریال اعتراض کنند. اعتراضاتی که از فضای مجازی شروع شد، با اظهارات مسئولان مختلف کرمان در گفت و گو با پیام ما ادامه یافت و در نهایت به نطق نمایندگان کرمان در مجلس ختم شد.
زاهدی: شکایت می کنیم
روز گذشته محمد مهدی زاهدی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی از سریال «شهرزاد» انتقاد کرد. به گزارش خبرآنلاین محمد مهدی زاهدی رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در تذکری در جلسه علنی دیروز مجلس اظهار کرد: اخیرا سریالی تحت عنوان سریال شهرزاد که از نمایش های خانگی و به کارگردانی فردی به نام ح.ف است توهین جدی به مردم بصیر و ولایت مدار کرمان کرده که جای تاسف است اجازه پخش چنین سریال‌هایی داده می‌شود. وی افزود: از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی می خواهیم با این موضوع برخورد کنند و نسبت به جمع آوری آن اقدام کنند و شکایت به قوه قضاییه نیز انجام شود که خود ما هم پیگیر آن هستیم. گفتنی است امروز هم قرار است محمد مهدی زاهدی که ریاست مجمع نمایندگکان استان کرمان را برعهده دارد در ارتباط با توهین این سریال به مردم کرمان را به وزیر ارشاد کتبا تذکر دهد.
واکنش کارگردان سریال «شهرزاد» به اعتراضات
حسن فتحی، کارگردان سریال شبکه نمایش خانگی «شهرزاد» در آستانه انتشار قسمت نهم سریال به انتقادات برخی هموطنان کرمانی نسبت به یک دیالوگ در این مجموعه واکنش نشان داد. به گزارش روابط عمومی سریال شهرزاد،کارگردان اين سريال، ضمن اظهار تاسف از سوءتفاهم پیش آمده در رابطه با شهر کرمان در یکی از قسمتهای اين سریال اظهار كرد: جایگاه فرهنگی و اقتصادي رفیع مردم هنرپرور کرمان در تاریخ ایران بر کسی پوشیده نیست و مایه مباهات است. او با توجه به قسمت هاي بعدي سريال «شهرزاد»، اين چنين توضيح داد: در بخشی از قسمت یازدهم سریال نه تنها معلوم می شود که خانواده شیرین كه در واقع -شخصیت منفی و افاده ای قصه است- کرمانی نیستند بلکه مردم نجیب و نازنین کرمان مورد ستایش قرارمی گیرند.
برای امضا نامه اعتراضی مردم کرمان به سریال شهرزاد می‌توانید کد روبرو را با تلفن هوشمند خود اسکن نماید و یا به نشانی اینترنتی payamema.ir/shahrzad مراجعه نماید.


نوشته های مرتبط


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «کاغذ وطن» بیشتر بدانید :

برخی از نویسندگان

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 0
  • امروز: 72
  • دیروز: 99
  • هفته: 894
  • ماه: 4,640
  • سال: 38,526