معاون وظیفه عمومی استان اعلام کرد. افزایش بازه زمانی معافیت تحصیلی از 6 ماه به یک سال

منتشر شده در صفحه صفحه نخست | شماره 1413

 معاون وظیفه عمومی استان اعلام کرد. افزایش بازه زمانی معافیت تحصیلی از 6 ماه به یک سال

معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان کرمان با اشاره به افزایش بازه زمانی معافیت تحصیلی مقطع دیپلم از شش ماه به یک سال یک بار دیگر بر ممنوعیت به کارگیری مشمولان غایب از سوی تمام نهادهای دولتی و غیر دولتی و کارگاه ها و مراکز خصوصی تاکید کرد.

سرهنگ محمد مقصودی در تشریح این خبر گفت: برابر اعلام سازمان وظیفه عمومی فراجا مستند به ابلاغیه ستاد کل نیروهای مسلح در بند 15 ضوابط و مقررات معافیت تحصیلی دانش آموزی اصلاحاتی صورت گرفته است.

او افزود: در این رابطه مشمولانی که قبل از ورود به سن مشمولیت موفق به اخذ مدرک دیپلم یا همان پایه دوازدهم می شوند از تاریخ مشمولیت یک سال مهلت معرفی دارند و در صورت پذیرفته شدن در دانشگاه‌ها یا مراکز آموزش عالی صدور معافیت تحصیلی برای آنان بلامانع است که قبلا این مهلت شش ماهه بوده اما هم اکنون تا یک سال تعین شده است.

معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان کرمان از ممنوعیت به کارگیری مشمولان غایب از سوی تمام نهادهای دولتی و غیردولتی و کارگاه‌ها و مراکز خصوصی خبر داد و تصریح کرد: هیچ یک از مراکز دولتی و غیردولتی و حتی خصوصی مجاز به بکارگیری مشمولان غایب نیستند و در صورت مشاهده اینگونه موارد برای آنان جریمه ای معادل هزینه خدمت یک سرباز و در صورت تکرار بکارگیری مشمولان، جریمه‌ای معادل هزینه دو و سه سرباز اعمال خواهد شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «کاغذ وطن» بیشتر بدانید :