با حضور مدیرکل هماهنگی وزارت جهادکشاورزی؛ داوود بیگلری به عنوان رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان معرفی شد

منتشر شده در صفحه صفحه نخست | شماره 1450

با حضور مدیرکل هماهنگی وزارت جهادکشاورزی؛ داوود بیگلری به عنوان رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان معرفی شد

آیین تودیع و معارفه رئیس جدید جهاد کشاورزی استان کرمان برگزار و داوود بیگلری به عنوان مدیرکل جدید معرفی شد.

آیین تودیع و معارفه مدیرکل جدید جهاد کشاورزی استان کرمان با حضور موسوی، مشاور وزیر و مدیرکل دفتر هماهنگی وزارت جهادکشاورزی برگزار با تقدیر از محمد خیراندیش، مدیرکل سابق، داوود بیگلری به عنوان رئیس جدید جهادکشاورزی استان کرمان معرفی شد.

در این آیین محمد خیراندیش، رئیس سابق جهادکشاورزی استان کرمان اظهار داشت: خدا را شاکر هستم که بار مسئولیت از دوش من برداشته شد؛ دی‌ماه سال ۱۴۰۰ این مسئولیت را به عهده گرفتم و قول دادم تمام تلاش خود را برای بهبود وضعیت انجام بدهم و امیدوارم که محقق شده باشد.

او با بیان اینکه مسئولیت‌ها تمام شدنی است و به هر حال می‌گذرد و قرار نیست یک‌نفر برای همیشه مسئولیت داشته باشد، گفت: وزارت صمت باید ۴۰ درصد نیروهای خود را برای تنظیم بازار در اختیار وزارت جهادکشاورزی می‌گذاشت که بعد از شش ماه نیروها و امکانات پس گرفته شد.

مدیرکل سابق جهادکشاورزی استان کرمان با اشاره به اینکه این تفاهم‌نامه نیروهای متخصص کشاورزی را برای نظارت بازار به‌‌کارگیری کرد و در واقع از کار اصلی خود بازماندند، افزود: سال ۱۴۰۱ سال بسیار سختی در حوزه کشاورزی برای کشور و سخت‌تر برای کشاورزی استان کرمان بود.

او با بیان اینکه سرمازدگی سختی‌های زیادی بر کشاورزان استان تحمیل کرد و کرمان رتبه اول خسارت سرمازدگی در کشور را داشت، ادامه داد: ۱۵هزار میلیارد تومان خسارت سرمازدگی در استان‌کرمان بود و سیل و خشکسالی نیز از دیگر خسارت‌های وارده به باغات کشاورزی استان بود.

خیراندیش با اشاره به اینکه در حوزه زراعت عملکرد کشت گندم استان خیلی خوب بود، بیان کرد: بیش از هزار هکتار کشت قراردادی گندم در استان داشتیم و برداشت گندم امسال ۳۰ تا ۴۰ درصد بیشتر از سال‌های قبل بود.

او بابیان‌اینکه رتبه اول پرداخت تسهیلات حوزه کشاورزی در کشور را داشتیم، گفت: سیل سال گذشته خسارت زیادی به کشاورزی شمال استان کرمان زد و بیش از ۸۰۰ رشته قنات استان از ۳۰ تا ۱۰۰درصد کاملاً تخریب شدند که با دست خالی دوباره احیا شدند.

رئیس سابق سازمان جهادکشاورزی استان کرمان با اشاره به اینکه در سال ۱۴۰۱ تولید مرغ در استان به ۲۶ میلیون و ۵۰۰ هزار جوجه‌ریزی رسید و آمار ما افزایش خیلی خوبی داشت، افزود: از محل فروش اموالی که بیش از ۳۰ سال به صورت مستهلک در سازمان نگهداری می‌شد بیش از ۱۳ میلیارد تومان برای جهادکشاورزی عایدی داشت که هزینه ساخت ساختمان جدید می‌شود.

او با بیان اینکه رفع تداخل اراضی کشاورزی در استان پیگیری جدی شد، ادامه داد: در پنج ماه گذشته ۵۰ هزار هکتار اراضی کشاورزی در سطح شمال استان کرمان رفع تداخل شده است.

خیراندیش با اشاره به اینکه استفاده از بخش خصوصی یکی از کارهای مهم جهاد کشاورزی در این دوره بود، بیان‌کرد: همین ظرفیت باعث افزایش تولید مرغ به‌عنوان بخشی از ماموریت‌های سازمان بود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «کاغذ وطن» بیشتر بدانید :

برخی از نویسندگان

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 43
  • امروز: 0
  • دیروز: 92
  • هفته: 1,096
  • ماه: 4,551
  • سال: 32,996