کمبود ۱۰ هزار مگاواتی برق. عضو کمیسیون انرژی مجلس : تعطیلی سراسری ادارات هم نمی‌تواند کسری برق را جبران کند

منتشر شده در صفحه صفحه نخست | شماره 1526

کمبود ۱۰ هزار مگاواتی برق. عضو کمیسیون انرژی مجلس : تعطیلی سراسری ادارات هم نمی‌تواند کسری برق را جبران کند

بیگی نژاد، عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: اگر برق مصرفی تمامی ادارات ما در کل کشور خاموش شوند به میزان سه هزار مگاوات برق در شبکه آزاد می شود.

به گزارش بازار به نقل از خانه ملت، هادی بیگی نژاد، در پاسخ به سوالی درباره تاثیر تعطیلی‌های سراسری ادارات در کاهش مصرف برق، گفت: تعطیلی ادارات هیچ تاثیری در کاهش مصرف برق ندارد.

وی با بیان اینکه ادارات ما در کل کشور ۳ هزار ۵۰۰ مگاوات برق مصرف می‌کنند، تاکید کرد: توقع داریم با توجه به مدیریت مصرف در این بخش ۱۰۰۰ مگاوات برق کاهش پیدا کند. این نماینده مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اگر برق مصرفی تمامی ادارات ما در کل کشور خاموش شوند، که البته باید گفت این اتفاق رخ نمی‌دهد، به میزان ۳ هزار مگاوات برق در شبکه آزاد می‌شود.

او با بیان اینکه میزان کسری برق کشور حداقل ۱۰ هزار مگاوات است، بیان کرد: اگر ما همه ادارات کشور را تعطیل کرده و به آنها برق ندهیم، باز هم در زمان پیک مصرف، چند هزار مگاوات کسری برق خواهیم داشت، بنابراین باید مدیریت مصرف به جد پیگیری شود.

بیگی نژاد با بیان اینکه همچنین باید گفت که برخی از ادارات ما قابلیت تعطیلی ندارند، بیان کرد: به واقع دستگاه‌های خدمات‌رسان ما نمی‌توانند تعطیل شوند و باید به این نکته توجه کرد که با وجود تعطیلی برخی از ادارات، باید مدیریت مصرف برق به جد پیگیری شود.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با اشاره به تکالیف وزارت نیرو در این بخش اظهار کرد: به واقع وزارت نیرو هر اقدام لازم را برای کاهش مصرف برق در کشور انجام داده است، این وزارتخانه به نسبت دولت گذشته و دهه ۹۰ بهتر عمل کرده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «کاغذ وطن» بیشتر بدانید :

برخی از نویسندگان

برخی از مقالات

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 3
  • امروز: 45
  • دیروز: 204
  • هفته: 993
  • ماه: 4,329
  • سال: 34,250