وعده‌های افتتاح ورزشگاه مس‌کرمان ادامه دارد. انتظار ۱۷ ساله به سر نرسید

منتشر شده در صفحه صفحه نخست | شماره 1630

وعده‌های افتتاح ورزشگاه مس‌کرمان ادامه دارد. انتظار ۱۷ ساله به سر نرسید
الهام سرگزی

۱۷ سال از احداث ورزشگاه مس‌کرمان در ابتدای محور هفت باغ گذشته؛ در ابتدا قرار بود این ورزشگاه ظرف ۱۸ ماه افتتاح شود اما حالا بعد از ۱۷ سال همچنان آماده نیست. طبق آخرین خبرها قرار بود این ورزشگاه در دهه فجر امسال افتتاح شود اما این اتفاق نخواهد افتاد و به‌نظر نمی‌رسد ورزشگاه اختصاصی مس‌کرمان به این زودی‌ها نصیب کرمانی‌ها شود.
به گزارش کرمان‌نو، افتتاح ورزشگاه اختصاصی شهدای مس کرمان که قرار بود در دههٔ فجر امسال بعد از ۱۷ سال افتتاح شود، باز هم به تأخیر افتاد.
ساخت ورزشگاه اختصاصی باشگاه صنعت مس‌کرمان که در ابتدای بزرگراه هفت باغ علوی شهر کرمان واقع شده؛ از سال ۱۳۸۵ شروع شد.
این ورزشگاه ۳۰ هزار نفری که قرار بود یکی از شکیل‌ترین استادیوم‌های ایران و حتی آسیا باشد هنوز از مسی‌ها میزبانی نکرده. در آخرین خبر قرار بود سال گذشته که مس‌کرمان در لیگ برتر بود آماده شود و به بازی‌های آن برسد؛ اما نه تنها به لیگ برتر پارسال نرسید؛ بلکه حالا که قرار بود دهه فجر ۱۴۰۲ افتتاح شود، نیز چمن آن به طور کامل برداشته شده و باز هم افتتاح نخواهد شد.
تاخیر در افتتاح این ورزشگاه باعث شده بود که نگهداری از چمن ورزشگاه به‌درستی انجام نشود و حالا این چمن کاملاً خراب شده. طبق شنیده‌ها چمن قدیمی برداشته شده تا چمن جدیدی گذاشته شود.
البته مدیر قبلی پروژه در ابتدای سال در گفتگویی با «کرمان نو» گفته بود که چمن جدید را شهریور می‌کارند تا در دهه فجر با تکمیل کارهای پروژه ورزشگاه آمادهٔ افتتاح شود؛ اما گویا شهریور نیز این کار انجام نشده و حالا چمن کاملاً برداشته شده و قرار است چمن جدید گذاشته شود. البته تنها مشکل این ورزشگاه چمن آن نیست؛ بلکه کمبودهای دیگری نیز در ورزشگاه وجود دارد که باز هم افتتاح آن را بعد از ۱۷ سال به تأخیر بیندازد.
تأخیر برای ساخت و آماده‌سازی یک ورزشگاه باعث انتقادات زیادی خصوصاً بر علیه مدیران ارشد شرکت صنایع ملی مس ایران شده است.
*وعده افتتاح از سالی به سال دیگر!
تیرماه سال ۹۹ بود که «ورزش سه» خبر از افتتاح این ورزشگاه داده بود و مدیرعامل وقت صنایع مس ایران گفته بود که این ورزشگاه افتتاح می‌شود که آن هم در حد وعده ماند.
این ورزشگاه ۳۰ هزار نفری در سال ۹۹ نیز افتتاح نشد تا تیم مس در سال ۱۴۰۱ که در لیگ برتر بود هم‌ بازی‌هایش را در همان ورزشگاه باهنر برگزار کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «کاغذ وطن» بیشتر بدانید :

برخی از نویسندگان

برخی از مقالات

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 0
  • امروز: 69
  • دیروز: 99
  • هفته: 891
  • ماه: 4,637
  • سال: 38,523