حکم قطعی محکومان پرونده کثیرالشاکی «الماس مال» صادر شد؛ سه سال حبس و ۷ میلیارد تومان جزای نقدی برای متهمان «الماس مال»

منتشر شده در صفحه صفحه نخست | شماره 1678

حکم قطعی محکومان پرونده کثیرالشاکی «الماس مال» صادر شد؛ سه سال حبس و ۷ میلیارد تومان جزای نقدی برای متهمان «الماس مال»
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان گفت: حکم قطعی محکومان پرونده کثیرالشاکی پروژه ساختمانی «الماس مال» در شهر کرمان با بیش از ۶۵ نفر شاکی صادر شد.
به گزارش «کرمان نو» به نقل از روابط‌عمومی دادگستری مهدی بخشی در توضیح جزئیات پرونده «الماس مال» گفت: پرونده کثیرالشاکی «الماس مال» شهر کرمان با عنوان اتهامی و ارتکاب بزه مشارکت در معرفی مال غیر به‌عوض مال خود در پروژه احداث چندین طبقه ساختمان و تعداد زیادی واحد با شکایت بیش از ۶۵ نفر شکات پرونده به شعبه بازپرسی کرمان ارجاع شد.
او افزود: با پایان تحقیقات تکمیلی از سوی بازپرس پرونده، شعبه کیفری ۲ وارد رسیدگی شده و متهمان را از جنبه عمومی به ۳ سال حبس و جزای نقدی به میزان ۷۰ میلیارد ریال محکوم کرد که با اعتراض محکومان، پرونده در دادگاه تجدیدنظر استان مطرح و پس از رسیدگی حکم محکومیت قطعی متهم اصلی مشارکت او با محکوم دیگر صادر شد.
این مقام عالی قضائی در استان کرمان با تأکید بر اینکه جبران خسارت و استیفای حقوق مال‌باختگان اولویت دستگاه قضایی استان است ابراز داشت: شکات می‌توانند از جنبه خصوصی همان‌گونه که در دادنامه ذکر شده جهت مطالبه مال خود مبادرت به طرح دادخواست حقوقی نمایند. همچنین مردم هوشیار باشند با اعتماد به وعده‌های واهی و ظاهر موجه و فریبنده متهمان، موجب تضییع اصل سرمایه مادی و ایجاد فشار روانی مضاعف بر خود و خانواده‌هایشان نشوند.
شایان‌ذکر است چهارشنبه ۲۹ فروردین تعدادی از شاکیان پرونده به‌منظور پیگیری مقابل دادسرا در بلوار ۲۲ بهمن تجمع کرده بودند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «کاغذ وطن» بیشتر بدانید :

برخی از نویسندگان

برخی از مقالات

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 0
  • امروز: 16
  • دیروز: 82
  • هفته: 723
  • ماه: 4,551
  • سال: 38,552