تنش آبی ۱۳ روستای شهرستان فهرج به‌زودی رفع می‌شود

منتشر شده در صفحه صفحه نخست | شماره 1691

تنش آبی ۱۳ روستای شهرستان فهرج به‌زودی رفع می‌شود
فرماندار فهرج از رفع تنش آبی روستاهای این شهرستان خبر داد و گفت: به زودی با همکاری بسیج سازندگی تنش آبی ۱۳ روستای شهرستان از خط ۳۵۵ روستای ارجمند رفع خواهد شد.
حسین سعیدنیا با اشاره به نامگذاری امسال به جهش تولید با مشارکت مردم اظهار کرد: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری، سعی داریم تعاونی‌های غیر فعال را فعال کنیم.
وی بیان کرد: طی یک سال گذشته مبلغ یک هزار میلیارد تومان از حساب شهرداری‌ها، دهیاری‌ها، کمیته برنامه‌ریزی و اعتبارات ملی در شهرستان برای طرح‌های مختلف هزینه و به بهره‌برداری رسیده‌اند.
سعیدنیا با اشاره به اینکه شهرستان فهرج نیاز به زیرساخت‌های ویژه‌ای دارد، تصریح کرد: ۸۰ درصد معابر شهر فهرج خاکی هستند و با تصویب طرح بافت فرسوده شهر، از این به بعد شاهد اختصاص قیر و سایر امکانات برای بافت فرسوده خواهیم بود.
فرماندار فهرج در ادامه با اشاره به اینکه در حوزه راه‌ها در سال گذشته، افتتاح باند دوم محور نرماشیر – فهرج در محدوده برج اکرم و زیرسازی این جاده تا دهنو بهزادی انجام شده، قرارداد ۱۵ کیلومتر روکش آسفالت منعقد و پیگیر هستیم راه الله آباد یک، توکل آباد و قدرت آباد آسفالت شود.
سعیدنیا اظهار کرد: در حوزه آب آشامیدنی بایستی شوراهای اسلامی کمک کنند و با انشعابات غیرمجاز برخورد شود چرا که آب آشامیدنی فعلی برای سه برابر جمعیت شهرستان است اما با کمبود آب مواجه هستیم.
وی افزود: سال گذشته چاه دهنو شیخ علیخان و چاه اسدآباد را از محل اعتبارات آبفای استان حفر کردیم و چند چاه دیگر مانند چاه سکهور و چاه دولت آباد از قرارداد مشترک دولت با قرارگاه امام حسن مجتبی (علیه السلام) حفر شدند و برای رفع تنش آبی بسیاری از روستاها، بسیج همکاری لازم را داشته است.
فرماندار فهرج در بخش دیگری از سخنانش اظهار کرد: در حوزه منابع طبیعی ۲۰۰۰ هکتار مالچ‌پاشی آغاز شده و اتفاقات خوبی در این حوزه با سفر رئیس سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور در حال رقم خوردن است.
وی بیان کرد: در سال گذشته از طریق تسهیلات کم بهره به مبلغ ۱۷۸ میلیارد تومان چندین دستگاه ماشین آلات سنگین برای روستاها خریداری شده که این کار در سطح کشور بی سابقه بود.
سعیدنیا افزود: همچنین سال گذشته با افتتاح ۱۱ زمین ورزشی، شاهد افزایش ۱۱ هزار مترمربعی فضاهای ورزشی شهرستان فهرج بودیم.
وی در ادامه با اشاره به اقدامات حوزه کشاورزی گفت: از ۱۵ رشته قناتی که در شهرستان داریم، ۱۱ رشته قنات لایروبی شده و یا در حال کار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «کاغذ وطن» بیشتر بدانید :

برخی از نویسندگان

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 0
  • امروز: 14
  • دیروز: 82
  • هفته: 721
  • ماه: 4,549
  • سال: 38,550