در حاشیه

منتشر شده در صفحه | شماره

اسیدپاشی در نازی آباد روی
یک دختر ۲۱ ساله
مهر نوشت: تحقیقات برای شناسایی متهم اصلی حادثه اسید پاشی ظهر دیروز در محله نازی آباد در دستور کار ماموران پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت. مرکز اطلاع رسانی پلیس پایتخت اعلام کرد: مقارن ساعت ۱۲:۲۵ ظهر یکشنبه یک مورد اسیدپاشی در یكی از خیابانهای محله نازی آباد تهران به پلیس ۱۱۰ گزارش شد. بلافاصله مامورین پلیس در محل حادثه حاضر شده و مشاهده كردند،‌ خانمی ۲۱ ساله مورد اسید پاشی واقع شده كه سریعاَ نسبت به انتقال مصدوم به یكی از مراكز درمانی اقدام و تحقیقات خود را برای دستگیری فرد یا افراد اسیدپاش آغاز كردند. بنا به اظهارات اولیه فرد حادثه دیده احتمالاً این اتفاق بوسیله خواستگار اول وی روی داده كه این ادعا در حال بررسی است.

رانندگی 35 کیلومتری دو کودک
12 و 13 ساله برای نجات خانواده شان
رانندگی 2 کودک 12 و 13 ساله در استرالیا، برای نجات خانواده شان که در چاه گیر کرده بودند موفق نبود و پدر آنها کشته شد. به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ 2 کودک 12 و 13 ساله، 35 کیلومتر رانندگی کردند تا در کمترین زمان ممکن، کمک بیاورند و مادر و پدرشان که در چاه خانه شان افتاده بودند را نجات دهند. پلیس می گوید این سفر دو کودک موفق نبود زیرا پدر خانواده به علت گاز موجود در چاه کشته شد. این مرد 29 ساله قصد داشت یک پمپ آب در چاه اش نصب کند که این اتفاق افتاد و در چاه گیر کرد، همسر 28 ساله هم سعی کرد او را نجات دهد اما او هم درون چاه افتاد. پس از آن وظیفه نجات بر عهده دو کودک بود، تا رانندگی کنند و درخواست نجات کنند.
پلیس استرالیا می گوید آن ها توانستند به یک راننده خبر دهند راننده هم به نیروهای اورژانس خبر داد. مقامات به طور رسمی اعلام کردند که پدر خانواده در صحنه کشته شده بود، مادر آن ها هم با هلیکوپتر به بیمارستان برده شده بود و در شرایط بسیار وخیمی قرار دارد.

نمایش تن‌فروشی در تلویزیون
حاشیه‌ساز شد
به گزارش جام نیـوز، در قسمت پنجم سریال معمای شاه و در یکی از سکانس‌ها؛ تصویری از دختران تن‌فروش لهستانی‌ نشان داده می‌شود که سربازان آمریکایی از آنها بهره‌کشی می‌کنند. خسرو سینایی با اشاره به تصویری که از حضور لهستانی‌ها در ایران در شبکه‌های تلویزیونی نشان داده می‌شود؛ گفت: متاسفانه در شبکه‌های داخلی و خارجی تصویر درستی از نحوه زندگی و حضور لهستانی‌ها در ایران نمایش داده نمی‌شود. وی که مطالعات زیادی درباره تاریخ حضور لهستانی ها در ایران دارد؛ ادامه داد: رابطه مردم ایران و لهستان براساس تاریخ یک رابطه همراه با تقدیر و تشکر بوده است و مردم لهستان در همه جا از مهمان‌نوازی‌ای که ایرانی‌ها از لهستانی‌ها در جنگ جهانی دوم داشتند؛ قدردادن وسپاسگذار بوده‌اند.
کار گردان قطار زمستانی افزود: دریکی از میادین شهر لهستان به مناسبت پیروزی ارتش لهستان در نبرد مونتکازینو مجسمه بزرگی نصب شده است و در زیر این مجمسه؛ سنگ بزرگی قرار داده شده که در روی آن به زبان فارسی از مردم ایران برای حمایت‌هایی که از مردم لهستان در طول جنگ داشتند، قدردانی شده است. وی ادامه داد: حتی من در یکی از سفر‌هایم در زلاندنو نیز شاهد بودم که لهستانی‌ها‌ چقدر سپاسگذار ایرانی‌ها بودند. سینایی افزود: نمی‌توان گفت تصویری که در سریال معمای شاه نشان داده شده؛ دروغ است. قطعا وقتی آدم‌هایی از سیبری و از جنگ و فلاکت به یک کشور می‌آیند و حتی نان برای خوردن ندارند؛ دست به کارهای مختلفی می‌زنند که شاید بسیاری از آنها صحیح نباشد اما باید این واقعیت نیز نشان داده شود که چنین اموری از روی اجبار بوده است. وی ادامه داد: مهم این است که ما در نشان دادن و به تصویر کشیدن اتفاقات تاریخی چه زاویه نگاهی را انتخاب می‌کنیم و دوربین‌مان کدام قسمت را درشت می‌کند. نباید یادمان برود که در تصویر رویدادهای تاریخی یک موضوع را به درستی موشکافی کرده و قبل و بعد آن و علل و عوامل آن را نیز بیاوریم تا نتیجه‌ای که نشان داده می‌شود؛ غیرمنصفانه و یکسویه نباشد.

پروژه سینمایی با حضور جناب خان؟!
از گوشه و کنار خبری شنیدیم که در ابتدا باعث تعجب مان شد. خبر این بود: «محمد بحرانی قصد دارد فیلمی با حضور «جناب خان» بسازد.» آنطور که در برخی از محافل خبری عنوان شده گویا موسسه تصویر گستر پاسارگاد هم به عنوان حامی مالی پشت این پروژه خواهد بود. این اتفاق از چند جهت قابل بررسی است. اول اینکه باید در این زمینه کپی رایت تلویزیون رعایت شود و آیا از آنجایی که این عروسک در برنامه ای تلویزیونی مشهور شده، باید با اعطای مجوز و کسب اجازه از سازمان صداوسیما محوریت یک پروژه سینمایی قرار بگیرد؟ از سوی دیگر رامبد جوان به عنوان تهیه کننده و مجری آن برنامه هم جزو کسانی است که نظرش در این باره تعیین کننده است؟
آن طور که شنیده ایم در این پروژه سینمایی رامبد جوان حضور ندارد و محمد بحرانی قرار است خودش تولید این فیلم را به سرانجام برساند. از آنجا که نمی توانستیم به خبرهای درگوشی اکتفا کنیم با بحرانی تماس گرفتیم و از صحت و سقم این خبر پرسیدیم که او در پاسخ به «تماشاگران امروز» گفت: «این خبر اصلا صحت ندارد و اولین بار است دارم از شما می شنوم. قرارمان اصلا چنین چیزی نبوده و نیست. فعلا داریم به سری جدید خندوانه فکر می کنیم و تمام هم و غم مان روی این پروژه است.»


نوشته های مرتبط


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «کاغذ وطن» بیشتر بدانید :

برخی از نویسندگان

برخی از مقالات

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 46
  • امروز: 4
  • دیروز: 92
  • هفته: 1,100
  • ماه: 4,555
  • سال: 33,000