تعداد قربانیان آنفلوآنزا در کرمان به 31 رسید

منتشر شده در صفحه | شماره

تعداد قربانیان آنفلوآنزا در کرمان
به 31 رسید
سخنگوی ستاد بحران استانداری کرمان گفت: با توجه به اعلام دانشگاه علوم پزشکی در چند روز آینده وضعیت زرد کرمان به پایان خواهد رسید، اما تقاضا داریم مردم در این چند روز بهداشت را رعایت کنند و با پیشگیری‌هایی که انجام خواهند داد، به زودی این مشکل حل خواهد شد.
به گزارش ایسنا ابوالقاسم سیف الهی با اعلام اینکه تعداد فوت شدگان بر اثر بیماری آنفلوآنزا به 31 نفر رسیده است، گفت: تعداد زیادی مراجعه کننده داشته ایم، که بصورت سرپایی و یا با تزریق واکسن مشکل آنها رفع شده است. اما به طور متوسط روزی 600 تا 700 نفر در شهر کرمان مراجعه کننده داشته ایم. در شهرستان ها این مراجعه کمتر بوده است (به دلیل جمعیت آنها کمتر از کرمان است).
وی با اشاره به آنکه آنفلوآنزا بیش از 30 درصد جمعیت شهر کرمان و استان را درگیر خود کرده است افزود: خوشبختانه از اوج این بیماری عبور کرده ایم و با توجه به آمارها(در 24 ساعت گذشته فقط 3نفر فوتی داشته ایم که این سه نفر به علت بیماری های زمینه‌ای) این بیماری در کرمان در حال فروکش کردن می باشد.
وی با اشاره به تعطیلات چند روز آینده تصریح کرد: با توجه به آمار سفرها در کرمان سفر زیادی رخ نداده است و تقاضا داریم مردم در این چند روز رعایت کرده و از سفرهای غیرضروری جلوگیری کنند، چون مردم کرمان همکاری بسیار خوبی تا به حال داشته اند؛ بطوریکه در مجالس عمومی حتی الامکان شرکت نمی کندد، پس نگرانی برای شیوع این بیماری وجود ندارد.
وی اضافه کرد: در گذشته برخی استان‌ها دچار این بیماری شدند و حتی آمار آنها بیشتر از کرمان بوده است ولی همه آمار آنها به صورت شفافیت کرمان اعلام نمی‌شد. اما ما در کرمان به موقع نکات لازم را به مردم اطلاع رسانی کردیم و آنها را از ماجرا آگاه کردیم.
سخنگوی ستاد بحران استانداری کرمان در پایان خاطر نشان کرد: از مردم فهیم کرمان تشکر می کنم و خواهشمندم که در چند روز آینده نکات بهداشتی را رعایت کنند و توصیه های بهداشتی که از طرف متخصصین اعلام می گردد را جدی بگیرند و از حضور در مجامع عمومی تا حد امکان خودداری کنند.


نوشته های مرتبط


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «کاغذ وطن» بیشتر بدانید :

برخی از نویسندگان

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 0
  • امروز: 67
  • دیروز: 99
  • هفته: 889
  • ماه: 4,635
  • سال: 38,521