وزیر کار مجلس را قانع کرد

منتشر شده در صفحه | شماره

وزیر کار مجلس را قانع کرد
وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی ضمن پاسخ به سوال نماینده مردم خرم‌آباد در صحن علنی توانست مجلس را از پاسخ‌های خود قانع کند. به گزارش خبرآنلاين، علی ربیعی که برای پاسخ به سوال ایرج عبدی نماینده مردم خرم‌آباد در مورد عدم برقراری عدالت شغلی و رفع تبعیض در استفاده مناطق (‌استان‌ها و شهرستان‌ها) مختلف کشور از منابع طبیعی و سرمایه‌های ملی به مجلس رفته بود به سوال‌های این نماینده در صحن علنی مجلس پاسخ داد. او که مي گفت «با استفاده از تجارب کشورهای شبیه خودمان روی رشد همراه با کاهش سطح بیکاری تمرکز کردیم»، عنوان کرد: من هم وزیر کارگران، کارفرمایان و هم وزیر بیکاران هستم. بیکاران هم باید وزیر داشته باشند که من وزیر آنها هستم. تجربه 15 سال گذشته نشان داده که همیشه رشد با اشتغال همراه نبوده و بیکاری بالاتر از اشتغال ایستاده است. ما این بار از تجارب کشورهای شبیه خودمان استفاده کردیم و روی رشد همراه با کاهش سطح بیکاری تمرکز کردیم. گزیده صحبت های ربیعی را در ادامه بخوانید:
من در این میان از مسئولیت شانه خالی نکردم و همه تلاش خود را به کار بردیم. اما در اقتصاد ضعیف شده باید انصاف به خرج داد که تغییرات در این‌ها به سختی صورت خواهد گرفت. ما دچار نارسایی‌هایی هستیم. به یک باره 4 میلیون و 800 هزار تحصیلکرده وارد کار می‌شوند که بیشترشان مهارت هم ندارند. نیاز داریم سازمان فنی و حرفه‌ای را تقویت کنیم. در آخرین جلسه شورای عالی اقتصاد نیز که به ریاست آقای روحانی برگزار شد ایشان تاکید کردند هر فرد که وارد جامعه می‌شود یک کارنامه اشتغال داشته باشد.
دولت اصول برنامه ششم توسعه را کم کردن نابرابری‌ها گذاشته است. همچنین بحث ایجاد اشتغال از خانه تا کارخانه در شش استان محروم دارد ادامه پیدا می‌کند. ما مشخص کرده‌ایم که کدام دسته مشخص وجود دارد که می‌توانیم حول و حوش آن کارآفرینی را بیشتر کنیم.
نرخ مشارکت بهبود پیدا کرده است و با این که به تعداد بیکارها اضافه می‌شود اما این مساله نشان می‌دهد که هنوز امیدی است. همچنین دستمزدها هنوز با استانداردهای جهانی فاصله دارد که باید بهبود پیدا کند. ما در تلاش هستیم که در برنامه ریزی‌هایمان بین مزد و بهره وری رابطه ایجاد کنیم.


نوشته های مرتبط


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «کاغذ وطن» بیشتر بدانید :