جزئیات دیدار دولتمردان با رهبری

منتشر شده در صفحه | شماره

جزئیات دیدار دولتمردان با رهبری

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور جزئیاتی از دیدار رئیس‌جمهور و برخی اعضای دولت با رهبری را تشریح کرد.
به گزارش مهر، مجید انصاری در حاشیه چهارمین اجلاسیه دوره ششم اتاق اصناف ایران در جمع خبرنگاران از برگزاری جلسه ویژه اقتصاد مقاومتی با حضور رئیس‌جمهور و برخی اعضای دولت در محضر مقام معظم رهبری خبر داد و گفت: با تاکید مقام معظم رهبری، ستاد راهبری اقتصادمقاومتی به ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی تغییر نام داد و شب دوشنبه نیز مقام معظم رهبری تاکید مجددی بر اجرای این سیاست‌ها و مردمی کردن اقتصاد تاکید فرموده‌اند.
معاون پارلمانی رئیس‌جمهور افزود: از این پس بنا شده در قالب اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، دولت صرفاً سیاستگذار، حامی و ناظر در اقتصاد باشد و امور و میدان واقعی به بخش خصوصی داده شود.
وی تصریح کرد: دولت یازدهم مصمم است تا تحریم‌های ظالمانه بر علیه ایران را بردارد و شتابان به سمت توسعه متوازن اقتصادی حرکت کند. به گفته انصاری، برای اجرای این هدف مهم بنا است متوسط رشد اقتصادی ۸ درصد باشد و کشور از رکود به صورت کامل خارج شود به نحوی که به رشد اقتصادی پایدار دست یابد.
معاون پارلمانی رئیس‌جمهور اظهار داشت: هدف دولت آن است که در روان‌سازی و تسهیل امور به خصوص در مقررات بانکی گام‌های جدی بردارد، البته دولت لایحه‌ای را برای دائمی کردن احکام برنامه‌های توسعه‌ای به مجلس تقدیم کرده است.
وی خاطرنشان کرد: چنانچه دولت بدهی معوق خود به بانک‌ها را پرداخته و تسهیلات تکلیفی و تحمیلی به بانک‌ها را قطع کند، اتفاق مهمی در اقتصاد رخ خواهد داد، چرا که در گذشته دولت هر کجا برای ارائه تسهیلاتی اعم از مسکن مهر یا یارانه به مشکل برمی‌خورد، تکالیف پرداخت تسهیلات را به بانک‌ها تحمیل می‌کرد.


نوشته های مرتبط


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «کاغذ وطن» بیشتر بدانید :

برخی از نویسندگان

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 1
  • امروز: 18
  • دیروز: 82
  • هفته: 725
  • ماه: 4,553
  • سال: 38,554