ماجرای نامه ۳ خواهر روستایی به رییس‌جمهور

منتشر شده در صفحه صفحه نخست | شماره 572

ماجرای نامه ۳ خواهر روستایی به رییس‌جمهور 

نماینده مردم کهنوج، منوجان، رودبار جنوب، قلعه گنج، فاریاب در مجلس شورای اسلامی با تاکید برآنکه مناطق زیادی در جنوب استان کرمان وجود دارد که راه ارتباطی، برق و آب ندارند، اظهار کرد: روستاهای زیادی که جمعیت آنها به میزان استانداردهای کشوری برای اختصاص دادن امکانات نیست، در جنوب استان کرمان وجود دارد و بیشتر این روستاها در شهرستان‌های رودبار جنوب و قلعه‌گنج هستند.

کاش این روحیه مطالبه‌گری در سایر مردم منطقه جنوب استان کرمان نیز وجود داشت

دکتر “احمد حمزه” در خصوص ماجرای نامه سه خواهر قلعه‌گنجی به رییس جمهور گفت: این خواهران از اهالی روستای چاه‌پولاد از توابع منطقه توریج شهرستان قلعه گنج هستند.

وی ادامه داد: در این روستا چند خانوار زندگی می‌کنند که متاسفانه از همه امکانات زندگی محروم هستند و شغل اغلب آنها گله‌داری و دامداری است.

نماینده مردم پنج شهرستان جنوبی استان کرمان در مجلس شورای اسلامی با تاکید برآنکه این روستا از نعمت آب، برق و جاده محروم است، تصریح کرد: جمعیت این روستا بر اساس استانداردهای کشوری در حدی نیست که دولت بتواند برای آنها این امکانات را در نظر بگیرد به طور مثال برای برق‌دار کردن منطقه باید بالای 20 خانوار و برای احداث جاده باید بالای 50 خانوار جمعیت داشته باشد.

وی بیان کرد: روستای توریج که روستای چاه‌پولاد از توابع آن است، روستای پرجمعیتی بوده که متاسفانه این روستا نیز جاده دسترسی ندارد لذا با مذاکرات صورت گرفته با رییس جمهور، مقرر شد تا برای این روستا راه و جاده‌ای احداث شود.

تهیه گزارش کاملی از وضعیت این روستا برای دفتر رییس جمهور

 وی با تاکید برآنکه مناطق زیادی در جنوب استان کرمان وجود دارد که راه ارتباطی، برق و آب ندارند، اظهار کرد: از این نوع روستاها بیشتر در شهرستان‌های رودبار جنوب و قلعه‌گنج داریم.

حمزه در خصوص اقدام این سه خواهر گفت: اینکه این سه خواهر به‌صورت مستقل نامه‌ای برای رییس جمهور نوشته‌اند، یک کار بسیار خوب و قشنگ بوده که با این کار خود باعث شدند تعدادی از مردم منطقه‌شان از نعمت جاده، آب و برق برخوردار شوند و ای کاش این روحیه مطالبه‌گری در سایر مردم منطقه جنوب استان کرمان نیز وجود داشت.وی ادامه داد: در ابتدا که از این موضوع مطلع شدم بسیار تعجب کردم زیرا این اقدام در منطقه ما بی‌نظیر است، از اینکه سه خواهر که در چنین منطقه محرومی زندگی می‌کنند؛ خودشان نامه به رییس جمهور بنویسند که حداقل حقوق شهروندی‌مان را به ما بدهید و از سوی دیگر از اینکه رییس جمهور به این نامه اهمیت دادند و ارزش قائل شدند؛ نیز شایسته تقدیر است.

به آینده امیدوار باشید

 به گزارش ایسنا، خانم‌ها زینب، حوا و زیور رمضانی که به تازگی سواد خواندن و نوشتن را آموخته‌اند در نامه‌ای صمیمی به حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی نوشتند: “با سلام خدمت رئیس جمهور اسلامی ایران، آقای روحانی عزیز، ما بچه‌های آبادی چاه پولاد مدرسه نداریم، برق نداریم، آب نداریم. کمک کنید تا زندگی بهتری داشته باشیم.”رئیس‌جمهور در پی اطلاع از این نامه، خطاب به این سه خواهر کرمانی پاسخ داد: “دختران عزیزم به آینده امیدوار باشید. دولت به آبادانی روستای شما کمک خواهد کرد.” روحانی همچنین در نامه‌های جداگانه‌ای به دکتر اردکانیان وزیر نیرو و آقای حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش دستور داد موضوع بررسی و نسبت به تامین آب و برق و احداث مدرسه در روستای چاه پولاد منطقه قلعه گنج استان کرمان اقدام شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «کاغذ وطن» بیشتر بدانید :

برخی از نویسندگان

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 54
  • امروز: 103
  • دیروز: 206
  • هفته: 1,253
  • ماه: 4,344
  • سال: 34,686