جنوب کرمان و گلایه از رییس‌جمهور

منتشر شده در صفحه صفحه نخست | شماره 615

جنوب کرمان و گلایه از  رییس‌جمهور
مردم کرمان در حالی در انتظار راهکار رئیس جمهور برای حل مشکل بی آبی هستند که مردم جنوب استان گلایه دارند که چرا رئیس جمهور به این منطقه سفر نمی کند. 

سومین سفر روحانی به استان کرمان در حالی آغاز شد که قبل از آغاز این سفر مسائلی از جمله مصوبات بر زمین مانده سفر دور قبل مطرح شد، طرح هایی که همچنان مردم کرمان در انتظار رفع آنها هستند، سفر روحانی به کرمان با دو هدف افتتاح طرح های صنعتی و دیدار با مردم برخی از شهرستانهای استان کرمان انجام شده است.

جنوب کرمان و گلایه از رییس‌جمهور 

به گزارش مهر اولین انتقاد ها از عدم حضور روحانی در شهرستان‌های محروم جنوب و شرق کرمان مطرح شد، مردم جنوب کرمان که با محرومیت تاریخی دست و پنجه نرم می کنند انتظار داشتند رییس جمهور در سفرش به کرمان سری به این شهرستان های جنوب استان بزند و از نزدیک در جریان مشکلات این مناطق قرار گیرد.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس در این خصوص گفت: مصوبات هیأت دولت در سفر قبل هیچ‌کدام برای جنوب استان کرمان اجرایی و عملیاتی نشدند، در سفر قبلی رئیس‌جمهور وزیر بهداشت را به عنوان نماینده به جنوب استان فرستاد در حالی‌که مصوبات شخص وزیر هیچ کدام عملیاتی نشده است.

یحیی کمالی‌پور با انتقاد از بی توجهی به جنوب استان کرمان می افزاید: استان کرمان نیاز به توسعه متوازن دارد در همه شهرستان ها دارد.

وی با اشاره به پتانسیل‌های جنوب کرمان خواستار مستقل شدن جنوب کرمان از شمال این استان شده است.

تورم و گرانی در کرمان مهار شود

محمد مهدی زاهدی نمایده دیگر کرمان و راور نیز خواستار توجه روحانی به مشکلات استان شده است و مشکلات را اینگونه بیان می کند.

قیمت بلیط هواپیما و قطار در کرمان در مقایسه با سایر استانها بالاست و مردم تحت فشار هستند و پیگیری ها نیز بی نتیجه مانده و مسئولان شرکتهای هواپیمایی و ریلی بی توجه هستند.

سفری که زادگاه آیت الله هاشمی آغاز شد

زاهدی خشکسالی، وجود افاغنه، اشتغال، تورم و گرانی موجود در جامعه را از دیگر مشکلات می داند و از رئیس جمهور خواسته است که خشکسالی و بی آبی کرمان را مورد توجه قرار دهد.

ترک مراسم سخنرانی رییس‌جمهور 

روحانی پس از سفرش به یزد سفر خود به استان کرمان از رفسنجان شهر زادگاه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی آغاز کرد و در سخنرانی اش بارها به نقش وی در روند انقلاب اشاره کرد.

برخی از رفسنجانی‌ها که از سخنرانی روحانی استقبال کرده بودند در انتهای سخنرانی شروع به ترک این مراسم کردند.

مردم رفسنجان از مراسم سخنرانی مردمی روحانی استقبال کرده بودند و شعارهایی از حمایت از دولت سر می‌دادند و همچنین خواستار بهبود وضعیت اقتصادی بودند.

مردم خواستار توجه به مشکلات اقتصادی شدند

همچنین در دست برخی از آنها پلاکاردهایی بود که روی آنها مطالبات اقتصادی مردم نوشته شده بود، شعارهای انتقادی نیز توسط مردم داده می شد که می توان به این شعارهای اشاره کرد «به چه به ما گفتی چه به ما کردی نامید کردی»، «گوش کن قصه پر غصه بیکاران را»، «همنشین با فقرا باش همین است بهشت».

آب می‌خواهیم

همچنین مردم رفسنجان که اکثرا کشاورز هستند خواستار رفع مشکلات کم آبی به خصوص در بخش کشاورزی بودند.

در کنار مشکلات متعددی که از سوی مردم و نمایندگان استان کرمان مطرح می شود مهمترین درخواست مردم و مسئولان استان کرمان حتی در بین مسئولان اجرایی رفع مشکل بیآبی استان کرمان است.

سالهاست مردم استان کرمان با بی آبی مواجه هستند اما تاکنون هیچ چاره ای برای رفع مشکل بی آبی در کرمان نشده و در مقابل برداشت از منابع محدود موجود در استان کرمان هر روز بیشتر می شود و مردن نگران سالهای پیش رو هستند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «کاغذ وطن» بیشتر بدانید :

برخی از نویسندگان

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 50
  • امروز: 10
  • دیروز: 172
  • هفته: 1,008
  • ماه: 4,235
  • سال: 34,387