جنوب استان در مسیر توسعه معدنی

منتشر شده در صفحه صفحه نخست | شماره 756

جنوب استان در مسیر توسعه معدنی

مروجی رییس سازمان صمت جنوب: پنج طرح معدنی‌ با سرمایه‌گذاری  500 میلیارد تومانی و اشتغالزایی برای بیش از 700 نفر تا پایان نیمه اول سال در جنوب افتتاح می‌شود.

مروجی رییس سازمان صمت جنوب: چند طرح معدنی‌ با سرمایه‌گذاری  500 میلیارد تومانی و اشتغالزایی برای بیش از 700 نفر تا پایان نیمه دوم سال در جنوب افتتاح می‌شود.رییس سازمان صمت جنوب کرمان ضمن یادآوری این نکته که طرح های معدنی در جنوب با پیشرفت چشم‌گیری در حال توسعه هستند به کاغذ وطن گفت: با توجه به پیگیری‌هایی که برای رفع مشکلات صادرات معادن پیش از این انجام شده است و رفع موانع تولیدی آن‌ها، اکثر مشکلات معادن در جنوب استان رفع شده است و ما در جنوب در موضوع معادن در شرایط خوبی هستیم  و خوشبختانه  معادن جنوب بحث های حاشیه ای را هم ندارند.

 اشتغال‌زایی مستقیم  برای 730 نفر

مروجی یادآور شد: امسال برای اولین بار در تاریخ جنوب استان، چندین طرح معدنی با سرمایه گذاری  تقریبی  500 میلیارد تومانی آماده افتتاح هستند.  رییس سازمان صمت جنوب گفت: در نیمه اول سال طرح های 2کارخانه مس در جیرفت، یک کارخانه مس در رمشک و 2 کارخانه کنسانتره کرومیت در منوجان و یک کارخانه طلا در فاریاب و یک کارخانه سیلیس هم در فاریاب افتتاح می شود.  به گفته مروجی رییس سازمان صنعت ، معدن و تجارت جنوب، این طرح‌ها برای 730 نفر اشتغال مستقیم ایجاد خواهند کرد.   به گفته مروجی همه‌ی کارخانه‌‌هایی که در یک یا دو سال اخیر مجوزهایشان صادر شده است همه وارد چرخه شده اند. مروجی  یادآور شد: اکنون کارخانه مس جیرفت و ساردوییه، تولید آزمایشی خود را شروع  کرده است، کارخانه مس در سرگز جیرفت هم حدود یک ماه دیگر وارد چرخه تولید می‌شود، همچنین کارخانه کنسانتره مس در رمشک هم آماده کار است. در ادامه مروجی خبر تکمیل شدن کارخانه طلا در فاریاب  را نیز اعلام کرد و گفت: این کارخانه به زودی وارد چرخه تولید می شود. مروجی گفت: علاوه بر این کارخانه‌ها چندین طرح دیگر نیز تا پایان سال افتتاح خواهد شد.

طرح‌های معدنی امسال همه با سرمایه‌گذاری خصوصی انجام می‌شود

 رییس سازمان صمت جنوب تاکید کرد : همه این کارخانه ها با سرمایه گذاری بخش خصوصی  تکمیل شده و وارد چرخه تولید می شوند.  مروجی  با اشاره به استقبال سرمایه گذاری  های خصوصی از بخش معادن جنوب گفت: طرح تیتانیوم  کهنوج  بعد از 30 سال  که بر عهده دولت بود با پیگیری های انجام شده، نیز به بخش خصوصی و به  شرکت فولاد پاسارگاد واگذار شد و اکنون شروع به کار کرده است. مروجی در پایان یادآور شد: توسعه طرح‌های معدنی در جنوب مطلوب بوده است و علاوه بر طرح های اعلام شده، یک کارخانه تیتانیوم هم در کهنوج، مجوزش صادر شده  و زمینش هم مراحل پایانی واگذاری است و به زودی کلنگ زنی اش  انجام می شود و به امید خدا تا پایان سال به بهره  برداری می رسد. 

مروجی گفت: امسال در جنوب کرمان 50 مجوز صنایع معدنی صادر شده است، این موضوع یعنی اینکه منطقه به سمت توسعه صنایع معدنی پیش می رود، ما برای هر معدن یک کارخانه هم تعریف کرده ایم و این توسعه معدنی شرایط جنوب استان را تغییر خواهد داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «کاغذ وطن» بیشتر بدانید :

برخی از نویسندگان

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 0
  • امروز: 77
  • دیروز: 96
  • هفته: 700
  • ماه: 4,323
  • سال: 38,906