معادن چه خیری برای مردم دارند؟

منتشر شده در صفحه صفحه نخست | شماره 944

انتقاد دوباره زینی‌وند از صنایع بزرگ

معادن چه خیری برای مردم دارند؟

استاندار کرمان یک بار دیگر به تندی از صنایع و معادن استان کرمان انتقاد کرد.علی زینی‌وند در نشست شورای اداری گفت که اگر بپرسند از صنایع استان چه خیری به مردم رسیده حرفی برای گفتن ندارم.

او پیش ازین هم گفته بود: صادقانه بگویم که خیر معادن بزرگ به استان نرسیده است، با توجه به وزن درآمد و ثروتی که از استان تولید می‌شود بیایید بگویید که استان کرمان چقدر بهره‌مند شده است؟

البته این اولین بار نیست که به صنایع استان کرمان انتقاد شده است. دی ماه امسال بود که معاون مشارکت‌های مردمی اداره‌کل نوسازی مدارس استان کرمان هم نسبت به اجرایی نکردن مسئولیت اجتماعی صنایع بزرگ در حوزه مدرسه‌سازی در استان کرمان گلایه کرد.

اظهارات محمدرضا فرحبخش در آن زمان در حالی مطرح شد که شرکت صنایع مس ایران اقدام به ساخت  ۱۴ مدرسه ۷۷ کلاسه در استان آذربایجان شرقی کرد.

او گفته بود چرا شرکت بزرگی همچون مس ایران که اتفاقا بزرگ‌ترین معادنش در کرمان وجود دارد، جای دیگری را برای ساخت مدرسه انتخاب می‌کند؟

با این حال استاندار کرمان در این نشست باز هم نسبت به نحوه کمک‌های اجتماعی اعتراض کرد.زینی‌وند گفت: شرکت‌ها هزینه‌ می‌کنند اما بی‌برنامه است‌ و مردم با سختی مواجه‌ هستند.

او افزود: استان کرمان ثروت و درآمد مالیاتی دارد اما مردم فقیرند و تا مردم شغل نداشته باشند عزت ندارند.استاندار کرمان در این نشست اعلام کرد که از مدیران رضایت دارد.